Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.


Bike SNOW tour 2016/17: Velké Karlovice from SNOW.cz on Vimeo.Velkými Karlovicemi proudí první cyklodálnice u nás C1, která po značené trase provede cyklisty od pramene Bečvy až k jejímu soutoku s Moravou, a to na celkové délce 141 km. Z Karlovic se tak pohodově můžete projet, ať už na kole, nebo na kolečkových bruslích do 25 km vzdáleného Vsetína. Po cestě si nezapomeňte obhlédnout celodřevěný kostelík v centru Karlovic a v horkých dnech se můžete mezi Karolinkou a Novým Hrozenkovem osvěžit na přírodním koupališti Balaton, jak jsme učinili i my. Vstup je zdarma a opalovat se tu můžete na písčité plážičce i na posekané louce.
Další den jsme se vydali do beskydských kopců, kde naším cílem byla rozhledna Čartak, která je dosažitelná od hotelu Galik po modré značce na Třeštík, následně po značce žluté. Na cestě nás čekalo markantní stoupání hlavně ze začátku, v druhé polovině jsme se už vezli hlavně po rovině či z kopce.
Od rozhledny, z které uvidíte Lysou horu jak na dlani, jsme si udělali hravou odbočku na pramen Bečvy, kdy jsme se vydali po lesní cestě směrem na Bumbálku. Když jsme se už blížili ke slovenským hranicím, bylo potřeba neminout nenápadnou odbočku doprava na lesní pěšinu, vedoucí po spletených kořenech. Cesty v této části jsou převážně lesního charakteru, takže se nemusíte bát nudného dupání na asfaltu.
Aby si nohy trochu odpočinuly, vyzkoušeli jsme na Valašsku i poněkud poklidnější aktivitu, a navíc nově můžete objednat lekci Golf pro každého, takže se za pár úderů sžije s golfovou holí i člověk golfem dosud nijak nepolíbený. No věřili byste z videa, že hraji golf poprvé? :-)
Resort Valachy se prezentuje i jako oblast vhodná pro rodiny s dětmi, a tak to nejpestřejší dětské vyžití najdete v parku Razulák v areálu Razula. Děti tu mohou řádit na tubingu, trampolínách, skákacím hradu nebo i na lodičkách. Vstup do parku na celý den vyjde pro jedno dítě a jeho doprovod (1 až 2 dospělí) na 240 Kč a v červenci a v srpnu je otevřený denně vždy od 10 do 19 hodin. A vy si mezitím klidně můžete každé úterý a sobotu upéct svůj vlastní frgál v přilehlém Gril srubu, a kromě koláče si odnesete i certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského a zástěru na památku.
Zůstaneme-li u dětských aktivit, je na místě zmínka o nové Kulíškově naučné stezce, která seznamuje děti hravou formou s různými zvířátky a sám sova Kulíšek jim na cestě za poznáním uděluje i zábavné úkoly. Děti tak na dvou a půl kilometrové trase trénují rovnováhu, hrají na triangl a my si třeba na vlastní kůži vyzkoušeli, jak vidí svět Kulíšek.
Resort Valachy se kromě jiného orientuje na gurmánské požitkáře, takže vaši dovolenou v Karlovicích může doplnit ochutnávání netradičních pokrmů a k nim příslušných vín. Objevitelská může být degustační večeře restaurace hotelu Lanterna, která zahrnuje šest chodů s ochutnávkou vín a při níž vás čekají speciality jako kohoutí roládu s mrkvovým a celerovým pyré.
Po sportovních aktivitách může přijít vhod relaxace v termálních bazénech hotelu Horal na okraji Karlovic. My jsme tu tradičně neodolali saunovému rituálu, kdy saunér vířením vzduchu ručníkem zvyšuje teplotu v sauně a v průběhu nabídne i tělový peeling. Saunové ceremoniály probíhají na hotelu Horal každý den až sedmkrát a pro ubytované jsou zdarma. Čtyřapůl hodinový vstup do termálních bazénů, saunového světa a kardio fitness vyjde pro dospělého od pondělí do čtvrtka na 680 Kč, v pátek a o víkendu na 980 Kč.

Resort Valachy v kostce:

Vzdálenost z Prahy     3 h 46 min
Zapůjčení elektrokola (1 den)     690 Kč
Golf 9 jamek (pondělí-pátek)     390 Kč
2,5 hod vstup do termálních bazénů 1dospělý + 1 dítě     490 Kč
Ubytování     www.horal-hotel.cz
      www.lanterna.cz
Webové stránky     www.valachy.czSedlali jsme kola Ghost Pathriot 8 a Lapierre Overvolt SX 800, byli jsme oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami Poc. Fotografie jsme pořídili mobily Samsung, videomateriál jsme pořídili technikou Lamax a DJI V batůžku EVOC nechyběly svačiny v podobě tyčinek Bombus a napoje BIG shock. Kola jsme umývali přenosnou nízkotlakou myčkou Aqua2go.
Partneři SNOW tour: