Tento text obsahuje zastaralé údaje. Nové najdete v aktuálním kalendáři školních prázdnin!

Jaké prázdniny se vyplatí sledovat podle toho, kam jedete

V domácích střediscích hojně lyžují kromě českých dětí i polské, německé a holandské. Na Slovensko, zvláště do Tater, mimo české, slovenské a polské lyžaře míří v nezanedbatelném počtu i Angličané. V Rakousku tvoří jednu třetinu návštěvníků domácí, druhou třetinu pak němečtí, o zbytek se dělí Holanďané, Švýcaři, Britové nebo Češi. Severoitalská střediska mají v oblibě Němci, Češi a Poláci, přibývá i Švýcarů, naopak italských hostů je méně než dříve a soustředí se hlavně do svých prázdninových termínů. Ve Švýcarsku se nejčastěji potkáte se Švýcary, zahraničních návštěvníků ubývá, přičemž nejpočetnější jsou přirozeně lyžaři z Německa. Do Švýcarska směřují ve velké míře i asijští turisté, nikoliv však za lyžováním, ale za jinými atrakcemi horských středisek. Typickým návštěvníkem francouzských středisek jsou kromě domácích obyvatel Angličané či Belgičané.


Nejatraktivnější destinace bývají slušně navštěvovaná i koncem sezóny (Ischgl)

Lepší 17. listopad než 28. říjen

Od konce října do konce listopadu se lyžuje prakticky jen na ledovcích, přičemž lyžařů natěšených na první sníh jsou zvláště o víkendech s pěkným počasím houfy a do toho svahy ještě zabírají trénující závodníci. Na přelomu října a listopadu lyžaře k cestě do hor motivují i podzimní „dušičkové“ prázdniny. Výhodnější než 28. říjen proto k návštěvě ledovců bude prodloužený víkend po 17. listopadu, kdy už mají Evropané po prázdninách. V následujících týdnu ovšem budou mít volnou středu 22. listopadu v Bavorsku, kterou si mnozí „přemostí“ do předchozího či následujícího víkendu.


O podzimní ledovce se natěšení lyžaři musí dělit se závodníky (Schnalstal)

Vánoční týden klidnější než silvestrovský

O vánočních svátcích a na přelomu roku na hory zaútočí nejpočetnější a zároveň velmi různorodý proud návštěvníků s velkým podílem „svátečních“ lyžařů. Zatímco Vánoce tráví rodiny tradičně ještě doma, a celý vánoční týden tak bude volněji, v silvestrovském týdnu už bude nabito. Ve většině zemí prázdniny končí až v prvním lednovém týdnu, teprve poté hostů výrazně ubývá.

Masopust v polovině února

V hlavní sezóně je vrcholem návštěvnosti období masopustu, které v zimní sezóně 2017/18 připadá na polovinu února a v němž má školní prázdniny velká část západní Evropy (Belgie s 11 mil. obyvatel, část Francie nebo Velké Británie), ve střední Evropě část Česka (např. Praha 6 až 10), Slovenska a z Německa pak především Bavorsko, které je s 12 mil. obyvatel nejlidnatější lyžařskou základnou Alp, dále Sasko (4 mil.) a Sársko (1 mil.). V alpských zemích se masopust slaví školním volnem na severu Itálie a ve Švýcarsku, v Rakousku si prázdnin užijí děti v Tyrolsku, Salcbursku a Korutanech. Kromě Holanďanů se tak na domácích i alpských svazích v týdnu od 12. února setkají prakticky všechny lyžařské národy Evropy, a tomuto týdnu bude vhodnější se vyhnout. Nabitý ale bude i následující týden od 19. února, kdy se do hor vydají Holanďané, další část Němců, Francouzů nebo Britů a prázdniny začnou i slovenským dětem.
Zhruba od 10. února do 25. února tak bude v Alpách nejrušněji, zvláště ve velkých, rodinně zaměřených, cenově příznivých a dopravně dobře dostupných střediscích. Větší klid najdete v malých, méně atraktivních nebo dražších centrech s omezenou ubytovací kapacitou.


Oblíbená místa v oblíbených termínech vytvářejí neoblíbené fronty (Livigno)

Poloprázdno už od začátku března

Už na přelomu února a března by se měl konec prázdnin ve většině evropských zemích projevit ubývající návštěvností, přičemž od 5. do 23. března bude lyžařů na svazích nejméně. Volněji bude v této době tradičně i na českých a slovenských sjezdovkách. V týdnu od 19. března se z celé Evropy „na prázdniny“ vydá jen osmimilionové německé Dolní Sasko.


Lyžařská nirvána na prázdných sjezdovkách koncem března v Dolomitech

Brzké Velikonce ukončí sezónu

Velikonoce připadají na přelom března a dubna, přičemž prázdninoví hosté typicky přijíždějí do předvelikonočního týdne, tedy na konci března. Od prvního a druhého týdne v dubnu se většina alpských středisek uzavře, v provozu zůstanou jen ta nejvýznamnější a sněhově nejspolehlivější včetně ledovců. Návštěvníků už sice bude nesrovnatelně méně, zato se však budou soustředit do méně míst – každopádně ve všedních dnech v první polovině dubna by mělo být příležitostí k jarní lyžařské nirváně dostatek.


Pozdní jarní lyžování v korutanském Heiligenblutu

Kdy se dají očekávat návaly v jednotlivých zemích

Česko: hlavně víkendové lyžování

I na českých horách je silvestrovský neboli „zlatý“ týden nejrušnějším obdobím sezóny, zvláště pokud napadne sníh. Čeští lyžaři svátky tráví spíš na domácích horách než v zahraničí, na rozdíl od jarních prázdnin, kdy naopak zhusta odjíždějí do Alp.
Poláci jezdí na prázdniny lyžovat od půlky ledna do přelomu února a března. V německém Sasku, odkud se jezdí do Krušných a Jizerských hor nebo Krkonoš, mají krátké prázdniny 1. a 2. února a pak o masopustu, tedy od 12. února, a to dva týdny (spolu např. s Prahou 6 až 10). Holandské prázdniny připadají na přelom února a března, zatímco berlínské a braniborské na týden od 5. února (spolu např. s Prahou 1 až 5).
Zdaleka nejnavštěvovanější jsou ale české hory o víkendech, zvláště o sobotách počet návštěvníků „vystřelí“ běžně na dvoj- až trojnásobek všednodenního počtu. O něco klidnější bývá neděle a nejklidnější den v týdnu připadá nejčastěji na pondělí.
Obecně návštěvnost strmě padá s koncem jarních prázdnin.


Sjezdovka na Pomezkách v Krkonoších je jednou z nejvýše položených u nás

Slovensko: jarní prázdniny opravdu až na jaře

Slovenští školáci budou mít volno od konce února po dobu tří týdnů, tedy do poloviny března. Kromě českých lyžařů jezdí na Slovensko v hojném počtu Poláci (prázdniny od půle ledna do konce února), ale třeba i Britové (prázdniny hlavně v druhé půli února), a to díky mezinárodnímu letišti přímo pod Tatrami a výhodným pobytovým balíčkům. Většinu zahraničních návštěvníků přitom „spolknou“ Nízké a Vysoké Tatry, v menších (a méně vybavených) střediscích kromě specifických termínů přeplněno nebývá.


Na Slovensku míří nejvíce lyžařů do Tater, a to Nízkých i Vysokých (Tatranská Lomnica)

Rakousko: nejoblíbenější, tedy hodně navštěvované

Sami Rakušané jsou nadšení lyžaři, navíc tam míří návštěvníci z blízkého i vzdálenějšího zahraničí – alespoň v nejvyhledávanějších střediscích tedy liduprázdno nebývá. Rakousko navíc zásobuje kratšími pobyty při pěkném počasí i blízké Bavorsko, odkud je to na rakouské sjezdovky nejvýše pár hodin jízdy. V Rakousku připadají školní prázdniny na tři týdny od 5. února. V tom prvním budou mít volno jen děti z Vídně a přilehlého Dolního Rakouska, obě hlavní „lyžařské“ spolkové země – Salcbursko a Tyrolsko (spolu s Korutany) – se „sejdou“ v týdnu od 12. února, kdy se navíc slaví masopust a na horách tak bude nejhustěji. Horní Rakousko a Štýrsko na východě a Vorarlbersko na západě zaplní poslední únorový týden.
Spolu s rakouskými dětmi bude mít prázdniny od 5. února 12 mil. Němců, v masopustním týdnu pak 20 mil. a v následujícím týdnu pak 4 mil. Třetina z 80 milionů Němců, kteří žijí ve dvou spolkových zemích Vestfálsku a Bádensku, přitom zimní prázdniny vůbec nemá, a na lyže tak vyjíždějí „mimo kalendář“.
Nejrušnějšími středisky Rakouska jsou ta největší, nejlépe vybavená nebo dobře dostupná (Arlberg, Ischgl, Ötztal, Zillertal, Kitzbühel, Saalbach, Zell am See, Ski amadé, …), a to prakticky po celou sezónu. Klidněji bude – stejně jako v jiných zemích – už od 26. února a ještě výrzaněji pak od 5. března. Kdo chce být na sjezdovce „sám“, uspěje i ve všední lednové dny.
V Rakousku se zahraniční návštěvníci podílejí na celkovém počtu lyžařů dvěma třetinami, přičemž „vytvoří“ 50 mil. noclehů (oproti tomu domácí hosté méně než 15 mil.) – zdaleka nejvíce Němci (25 mil. noclehů), pak Holanďané (5 mil.) a Britové (2 mil.). Češi jsou s necelým 1,5 mil. noclehů na šesté příčce za Švýcary a Belgičany.


Lyžařská idylka ve všednodenním prosincovém Obertauernu

Itálie: vyhněte se masopustu v půli února

Sezóna ve většině italských středisek začíná před svátkem Neposkvrněného početí Panny Marie (8. prosince), k němuž se v některých regionech „přilepí“ i jednodenní školní volno. Poté následuje volnější období, ve kterém už ale většina středisek bývá v provozu, zaplní se až v silvestrovském týdnu.
V maspoustním týdnu od 12. února mají volno severoitalští školáci – v Jižním Tyrolsku celý týden, v jiných regionech dva až tři dny převážně začátkem týdne. Prázdniny má ve stejném termínu i nejvíce školáků z jiných zemí, a tedy je vhodné se tomuto týdnu vyhnout.
Na severovýchod Itálie míří dost lyžařů i ze Slovinska, Chorvatska nebo Maďarska, posledně dvě jmenované země ovšem zimní prázdniny pevně stanovené nemají.
Kromě období od Tří kralů do konce ledna bude na italských sjezdovkách klidno od začátku března až do Velikonoc. V nejrušnějším, masopustním týdnu se lze „schovat“ do jižněji položených středisek a vůbec do míst, kde se nemluví německy, a tedy nejsou Němci tak vyhledávaná.


Daleký rozhled z italské Paganelly

Francie: nabitý konec února

Ve franouzských školách mají prázdniny rozvržené od 12. února do 11. března. Britové, kteří jsou ve francouzských Alpách nejsilnějšími zahraničními návštěvníky, mají školní volno nejčastěji ve druhé půli února, do stejného období přidají ještě belgické a holandské prázdniny.
Tradičně klidnějším obdobím tak na francouzských sjezdovkách bude leden a začátek února, poté od 5. a zejména od 12. března až do Velikonoc. Třetina návštěvníků přijíždí ze zahraničí – čtvrtina jsou Britové, následují Italové, Belgičani, Němci a Rusové, ti se však soustředí hlavně do „svého“ Nového roku.

Švýcarsko: v březnu ještě liduprázdnější než jinde

Švýcaři mají prázdniny rozdělené podle kantonů od konce ledna do poloviny března s tím, že většina termínů zasahuje i do „masopustního“ týdne na přelomu února a března. Děti z nejvýznamnějších lyžařských kantonů Graubünden a Wallis ale mají volno až od 24. února do 4. března, resp. do 11. března.
Ve stejném období mají prázdniny také Němci, nejpočetnější zahraniční návštěvníci švýcarských středisek. Kvůli vysokému kurzu franku ale Evropané i sami Švýcaři více než dříve lyžují v sousedních zemích (Rakousko, Itálie), takže mimo víkendy a prázdninové termíny – prakticky celý leden a pak zhruba od 6. března – budou tamní svahy zřejmě ještě liduprázdnější než jinde.

Netajný tip: jeďte jinam než ostatní

Lyžaři jsou stále zhýčkanější a vyhledávají větší, lépe vybavená nebo dobře dostupná střediska. Odpověď na otázku, kde bude nejprázdněji, je tak jednoduchá: v menších, zaostalejších nebo hůře přístupných areálech, které přesto – nebo právě proto – mohou mile překvapit.


Lednový Galtür, skrývající se mezi horami v západním Tyrolsku, sám ukrývá liduprázdné sjezdovky


Kalendář náporů 2017/18

  • podzimní špička – od konce října do konce listopadu, zvláště o víkendech a svátcích, kdy se lyžaři probudí z letního spánku
  • Vánoce a silvestr – nejvyšší sezóna, začínající vlastně až po Vánocích v silvestrovském týdnu, táhne se ještě prvním lednovým týdnem
  • polovina února – masopust, tradiční souběh školních prázdnin mnoha zemí (Belgie, Francie, Německo, Rakousko, sever Itálie, Švýcarsko, Velká Británie)
  • brzké Velikonoce – prázdniny v celé Evropě (lyžaři se budou soustředit nejen do výše položených center a na ledovce)

Přehled školních prázdnin 2017/18 v kalendářovém zobrazeníČesko

Počet obyvatel: 10 mil. Počet lyžařů (odhad): 2 mil. Podíl zahraničních lyžařů ve střediscích (odhad): 35 %

Podzimní prázdniny

26. - 27. 10. 2017

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 2. 1. 2018

Pololetní prázdniny:

2. 2. 2018

Jarní prázdniny:

5. 2. - 11. 2. 2018

Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná

12. 2. - 18. 2. 2018

Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

19. 2. - 25. 2. 2018

Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín

26. 2. - 4. 3. 2018

Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod, Bruntál

5. 3. - 11. 3. 2018

Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava, Jeseník

12. 3. - 18. 3. 2018

Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město

Velikonoční prázdniny:

29. - 30. 3. 2018


Belgie

Počet obyvatel: 11 mil. Počet lyžařů (odhad): n/a

Podzimní prázdniny

30. 10. - 5. 11. 2017

Vánoční prázdniny

25. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Jarní prázdniny

12. 2. - 18. 2. 2018

Velikonoční prázdniny

2. 4. - 15. 4. 2018


Dánsko

Počet obyvatel: 5,5 mil. Počet lyžařů (odhad): n/a

Vánoční prázdniny

(jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

23. 12. 2017 - 1. 1. 2018

Zimní prázdniny

(jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

27. 1. - 25. 2. 2018

Velikonoční prázdniny

(jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

24. 3. - 2. 4. 2018


Francie

Počet obyvatel: 65 mil. Počet lyžařů (odhad): 8,5 mil.

Vánoční prázdniny

24. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Zimní prázdniny:

11. 2. - 11. 3. 2018

11. 2. - 25. 2. 2018 - Besançon, Bordeaux, Clermont-Ferrand, Dijon, Grenoble, Limoges, Lyon, Poitiers
18. 2. - 4. 3. 2018 - Créteil, Montpellier, Paris, Toulouse, Versailles
25. 2. - 11. 3. 2018 - Aix-Marseille, Amiens, Caen, Lille, Nancy-Metz, Nantes, Nice, Orléans-Tours, Rennes, Reims, Rouen, Straßburg

Velikonoční prázdniny:

8. 4. - 6. 5. 2018

8. 4. - 22. 4. 2018 - Besançon, Bordeaux, Clermont-Ferrand, Dijon, Grenoble, Limoges, Lyon, Poitiers
15. 4. - 29. 4. 2018 - Créteil, Montpellier, Paris, Toulouse, Versailles
22. 4. - 6. 5. 2018 - Aix-Marseille, Amiens, Caen, Lille, Nancy-Metz, Nantes, Nice, Orléans-Tours, Rennes, Reims, Rouen, Straßburg


Chorvatsko

Počet obyvatel: 4 mil. Počet lyžařů (odhad): 100 tis.

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 11. 1. 2018

Jarní a velikonoční prázdniny

n/a


Itálie

Počet obyvatel: 61 mil. Počet lyžařů (odhad): 5 mil. Podíl zahraničních lyžařů ve střediscích (odhad): 25 %

Neposkvrněné početí Panny Marie – Maria Empfängnis

8. 12. 2017

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Masopustní prázdniny (Fasching)

10. 2. - 18. 2. 2018

10. 2. - 18. 2. 2018 - Südtirol (Jižní Tyrolsko)
10. 2. - 14. 2. 2018 - Piemont
12. 2. - 13. 2. 2018 - Lombardie, Trentino
12. 2. - 14. 2. 2018 - Friuli Venezia Giulia (Furlánsko), Valle d' Aosta, Veneto (Benátsko)

Velikonoční prázdniny:

29. 3. - 3. 4. 2018
Maďarsko

Počet obyvatel: 10 mil. Počet lyžařů (odhad): 0,5 mil.

Vánoční prázdniny

22. 12. 2017 - 2. 1. 2018

Velikonoční prázdniny

n/a


Německo

Počet obyvatel: 82 mil. Počet lyžařů (odhad): 15 mil.

Podzimní prázdniny

2. 10. - 22. 11. 2017

2. 10. 2017 - Berlín, Hamburk, Meklenbursko-Přední Pomořany
2. 10. - 14. 10. 2017 - Brémy, Dolní Sasko, Sasko, Sasko-Anhaltsko
2. 10. - 14. 10. 2017 - Durynsko, Porýní-Falc, Sársko
9. 10. - 21. 10. 2017 - Hesensko
16. 10. - 27. 10. 2017 - Hamburk, Šlesvicko-Holštýnsko
23. 10. - 30. 10. 2017 - Meklenbursko-Přední Pomořany
23. 10. - 4. 11. 2017 - Berlín, Braniborsko, Severní Porýní-Vestfálsko
30. 10. - 3. 11. 2017 - Bádensko-Württembersko, Bavorsko
30. 10. 2017 - Brémy, Dolní Sasko, Sasko, Sasko-Anhaltsko
22. 11. 2017 - Bavorsko

Vánoční prázdniny

21. 12. 2017 - 13. 1. 2018

21. 12. 2017 - 2. 1. 2018 - Berlín, Braniborsko
21. 12. 2017 - 3. 1. 2018 - Meklenbursko-Přední Pomořany, Sasko-Anhaltsko
21. 12. 2017 - 5. 1. 2018 - Sársko
21. 12. 2017 - 6. 1. 2018 - Šlesvicko-Holštýnsko
22. 12. 2017 - 5. 1. 2018 - Bádensko-Württembersko, Dolní Sasko, Durynsko, Hamburk
22. 12. 2017 - 6. 1. 2018 - Brémy
22. 12. 2017 - 9. 1. 2018 - Porýní-Falc
23. 12. 2017 - 2. 1. 2018 - Sasko
23. 12. 2017 - 2. 1. 2018 - Bavorsko
24. 12. 2017 - 13. 1. 2018 - Hesensko
27. 12. 2017 - 6. 1. 2018 - Severní Porýní-Vestfálsko

Zimní prázdniny

1. 2. - 23. 2. 2018

1. 2. - 2. 2. 2018 - Brémy, Dolní Sasko
2. 2. 2018 - Hamburk
5. 2. - 9. 2. 2018 - Durynsko, Sasko-Anhaltsko
5. 2. - 10. 2. 2018 - Berlín, Braniborsko
5. 2. - 16. 2. 2018 - Meklenbursko-Přední Pomořany
12. 2. - 16. 2. 2018 - Bavorsko
12. 2. - 17. 2. 2018 - Sársko
12. 2. - 23. 2. 2018 - Sasko

Velikonoční prázdniny

5. 3. - 30. 4. 2018

5. 3. - 16. 3. 2018 - Hamburk
19. 3. - 3. 4. 2018 - Brémy, Dolní Sasko
26. 3. - 31. 3. 2018 - Sasko-Anhaltsko
26. 3. - 4. 4. 2018 - Meklenbursko-Přední Pomořany
26. 3. - 6. 4. 2018 - Bádensko-Württembersko, Berlín, Braniborsko, Porýní-Falc, Sársko
26. 3. - 7. 4. 2018 - Bavorsko, Durynsko, Hesensko, Severní Porýní-Vestfálsko
29. 3. - 6. 4. 2018 - Sasko
29. 3. - 13. 4. 2018 - Šlesvicko-Holštýnsko
30. 4. 2018 - Hamburk, Sasko-Anhaltsko


Nizozemí (Holandsko)

Počet obyvatel: 17 mil. Počet lyžařů (odhad): 2 mil.

Podzimní prázdniny

(podle regionu)

14. 10. - 29. 10. 2017

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Jarní prázdniny

(podle regionu)

17. 2. - 4. 3. 2018


Polsko

Počet obyvatel: 38,5 mil. Počet lyžařů (odhad): 5 mil.

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 1. 1. 2018

Zimní prázdniny:

15. 1. - 25. 2. 2018

15. 1. - 28. 1. 2018 - Dolnośląskie, Mazowieckie, Opolskie, Zachodniopomorskie
22. 1. - 4. 2. 2018 - Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie
29. 1. - 9. 2. 2018 - Lubelskie, Łódzkie, Podkarpackie, Pomorskie, Śląskie
12. 2. - 25. 2. 2018 - Kujawsko-Pomorskie, Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Wielkopolskie

Velikonoční prázdniny:

29. 3. - 3. 4. 2018


Rakousko

Počet obyvatel: 8,5 mil. Počet lyžařů (odhad): 3 mil. Podíl zahraničních lyžařů ve střediscích (odhad): 66 %

Vánoční prázdniny

24. 12. 2017 - 6. 1. 2018

Zimní prázdniny:

5. 2. - 24. 2. 2018

5. 2. - 10. 2. 2018 - Niederösterreich (Dolní Rakousko), Wien
12. 2. - 17. 2. 2018 - Burgenland, Kärnten (Korutany), Salzburg (Salcbursko), Tirol (Tyrolsko)
19. 2. - 24. 2. 2018 - Oberösterreich (Horní Rakousko), Steiermark (Štýrsko), Vorarlberg (Vorarlbersko)

Velikonoční prázdniny:

24. 3. - 3. 4. 2018


Slovensko

Počet obyvatel: 5,5 mil. Počet lyžařů (odhad): 1 mil. Podíl zahraničních lyžařů ve střediscích (odhad): 25 %

Podzimní prázdniny:

30. 10. - 31. 10. 2017

Vánoční prázdniny:

23. 12. 2017 - 5. 1. 2018

Pololetní prázdniny:

2. 2. 2018

Jarní prázdniny:

19. 2. - 9. 3. 2018

19. 2. - 23. 2. 2018 - Banskobystrický, Trenčianský a Žilinský kraj
26. 2. - 2. 3. 2018 - Prešovský a Košický kraj
5. 3. - 9. 3. 2018 - Bratislavský, Nitrianský a Trnavský kraj

Velikonoční prázdniny:

29. 3. - 3. 4. 2018


Slovinsko

Počet obyvatel: 2 mil. Počet lyžařů (odhad): 300 tis.

Vánoční prázdniny

25. 12. 2017 - 1. 1. 2018

Zimní prázdniny

n/a


Švédsko

Počet obyvatel: 9,5 mil. Počet lyžařů (odhad): 1,8 mil.

Vánoční prázdniny

23. 12. 2017 - 1. 1. 2018

Zimní prázdniny

(podle regionu)

12. 2. - 9. 3. 2018

Velikonoční prázdniny

30. 3. - 2. 4. 2018


Švýcarsko

Počet obyvatel: 8 mil. Počet lyžařů (odhad): 3 mil. Podíl zahraničních lyžařů ve střediscích (odhad): 47 %

Podzimní prázdniny

(podle regionu)

30. 9. - 5. 11. 2017

Vánoční prázdniny

(podle regionu)

21. 12. 2017 - 7. 1. 2018

Sportovní prázdniny

(podle regionu)

27. 1. - 11. 3. 2018

Jarní prázdniny

(podle regionu)

30. 3. - 21. 5. 2018

Podrobné rozdělení prázdnin ve Švýcarsku v sezóně 2017/18 najdete na Schulferien.org!
Velká Británie

Počet obyvatel: 63 mil. Počet lyžařů (odhad): 6,3 mil.

Vánoční prázdniny

(podle regionu – jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

16. 12. 2017 - 8. 1. 2018

Zimní prázdniny

(podle regionu – jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

9. 2. - 23. 2. 2018

Velikonoční prázdniny

(podle regionu – jen doporučení, termín si určují jednotlivé školy)

24. 3. - 16. 4. 2018