Pořadatelé museli totiž vinou počasí zrušit poslední závody a Krýzl v těch dosavadních nasbíral víc bodů než druhý Andreas Žampa a další známí borci (Američan Chodounsky, Kanaďan Read, Němec Strasser, Rakušani Leitgeb, Meier a Walch nebo třeba Slovinec Dvornik).

„Jsem spokojený, konkurence byla velmi kvalitní a jezdil jsem rychle. Vyjel jsem si bodově dva nejlepší výsledky oproti celé loňské sezoně, jen jsem nedosáhl na šestku, takže to potřebuju zprůměrovat jedním výsledkem ve slalomu i obřáku. Ale každopádně si polepším,“ říká 30letý lyžař.

Krýzl tam absolvoval 11 závodů. Začal v novozélandském Coronet Parku na rozjetí, odtud se přesunul za AN Cupem do Thredba v Austrálii a znovu se vrátil na stejné místo. Stal se mezinárodním zélandským šampionem ve slalomu a třikrát se dostal na stupně vítězů.

„Nejlepší výkon jsem podal asi ve druhém obřáku v Austrálii, kde jsem dojel třetí. Na měkkém sněhu jsem měl číslo 32, ale podařil se mi nejlepší čas druhého kola o půl vteřiny (z 25. místa se posunul na 3.). Dokázal jsem si, že umím jezdit hodně rychle. Podobně mi vyšlo i druhé kolo posledního obřáku, konkurence tam byla svěťáková,“ vypočítává. Třikrát také vypadl. „To jsem byl v počátku přemotivovaný a tím si uškodil do dalšího nasazování,“ vysvětluje.

Šňůra to byla tuze dlouhá. „Lyžoval jsem co nejvíc i mezi závody, bral jsem to celé tréninkově. Je tam hodně možností, dají se střídat sjezdovky podle potřeby, najdete podmínky i pro volné lyžování, které je pro nás v tomhle období moc důležité,“ vypráví dál.

Staral se o něho rakouský pistenšéf Günter Birgman, který má pod sebou i lyžařskou akademii a je ve spojení s Krýzlovým evropským koučem. „Mohl jsem si jezdit podle sebe, případně se připojit k někomu, co jsem potřeboval. Největší efekt mělo volné ježdění. I když někdy foukalo a sníh byl měkčí, každý den jsem si odjel šest kvalitních jízd na prázdné sjezdovce, kde jsem si s tím mohl hrát,“ oceňuje.

Ve stejný čas se tam připravovali i áčkové výběry Rakušanů a Švédů. „Prolejvali jim pistu, ale já zrovna musel na pár dní do Austrálie, to mě mrzelo. Využil jsem ji až po nich. Ale i tak to bylo snad nejlepší, co jsem kdy zažil. Zimní sníh, jinačí než na ledovcích. Oproti Chile jsi níž a v lepším prostředí, vydržíš déle v zátěži, objevuješ i nové prostředí. Ale to jsem stihl jen při přejezdech. Naplnilo mě to, užil jsem si to. Troufnu si říct, že jsem docela zcestovalý, ale po téhle zemi se mi bude opravdu stýskat.“

Díky sponzorské podpoře Tomáše Němce ho doprovázel také jeho servisman Svatopluk Kovář. „Mám dobrý pocit z lyží, nových obřaček. Poslední závod byli tři z pěti nejlepších na fischerkách, mají dobrý základ, jsou rychlé. Zbývá mi čas, musím ještě poladit tvrdost lyže, ale zvykl jsem si na nový rádius.

A co ho čeká dál do startu světového poháru koncem října v rakouském Söldenu? „Pojedu za týden do Švýcarska do Saas-Fee, pak se uvidí podle podmínek na rakouských ledovcích, doma budu honit kondičku. Později se program hodně přizpůsobí k Söldenu. Vyvrcholí na Schnalstalu v Itálii, v místě startu nás obvykle pustí na sjezdovku až poslední víkend před závody. Budu mít vysoké číslo, nic neočekávám, pojedu hop nebo trop. Nemusím se tam ničím svazovat,“ plánuje.