Rakousko - stav sněhu

Pitztal - od 16. září

Lyžuje se na dvou červených tratích podél hlavní lanovky Wildspitzbahn, a to denně do brzkého odpoledne. Atmosféru před začátkem sezóny nejlépe vystihuje video:


Stubai - od 16. září

Na Stubaiském ledovci se momentálně lyžuje na mírné a přehledné modré trati na ledovci Daunferner (podél tamního kratšího vleku), přičemž spojení s mezistanicí Gamsgarten zajišťuje 8sedačka Rotadl.

Počasí v pátek lákalo...:Hintertux

Na Hintertuxu se lyžuje celoročně, a to na svazích Gefrorene Wand a Olperer s dojezdem k mezistanici Fernerhaus – rozsah letního lyžařského areálu je úctyhodný (až 20 km tratí) a sněhový podklad díky „soutoku“ ledovců z protilehlých svahů velmi trvanlivý. Sjezdovky na Gefrorene Wand jsou sportovněji skloněné, na Olpereru mírněji. Směrem k Fernerhausu je ledovec plochý, dojezd naopak vede po strmém svahu, který „letní“ trať pouze traverzuje, a slouží tak spíš jen pro návrat než pro plnohodnotné lyžování.
Teprve později během podzimu se přidají přehledné modro-červené sjezdovky Kaserer a „přímá“ varianta dojezdu k Fernerhausu, na níž se udržuje loňský sníh pomocí přikrytých sněhových deponů.
Až do začátku října se lyžuje za 43,5 eur /den.


Sölden

Od soboty 9. září se lyžuje ledovcové pláni Rettenbachu podél horního úseku kabinky Schwarze Schneid a souběžného vleku Karleskogl. Ačkoliv jde v podstatě o jedinou trať, ta je příjemně skloněná, široká a v první den provozu s minimem lyžařů.
Jeden z prvních návštěvníků ukázal na diskuzním Alpinforu v podrobné fotoreportáži, v jakém stavu je aktuálně celý ledovcový areál. Nově se kvůli ubývání ledovce objevují skaliska a morény přímo v trase některých níže pložených sjezdovek, „novinkou“ sezóny bude zrušení vleku Panorama na ledovci Tiefenbach, jehož trasa se stala neprůjezdnou. Příjezd k mezistanici kabinky na Rettenbachu po zužujícím se ledovcovém „mostě“ bude v příštích letech také stále náročnější udržet. Po létě je nutné zasypat i nově otevřené ledovcové trhliny v blízkosti sjezdovek. Na Rettenbachu se podařilo pomocí přikrývek zachovat zásoby loňského sněhu na „svěťákovém“ hangu, na Tiefenbachu naopak sněhové depony prakticky zmizely.
Až do začátku října se lyžuje za 43 eur / den.


Na korutanském Mölltalském ledovci je v provozu jedna modrá sjezdovka z vrcholu Schareck.

Kaunertaler Gletscher plánuje zahájení provozu na 29. září, Kitzsteinhorn pak na 30. září 2017.

V Itálii je omezený provoz v letním ledovcovém areálu nad průsmykem Stelvio (Stilfser Joch) a nyní už i na Grawandu v údolí Schnalstal.

Ve Švýcarsku se lyžuje v Zermattu a v Saas-Fee.


Saas-Fee - pohled z mezistanice Mittelallalin na ledovcové sjezdovky 10. září 2017