Cestu neriskujte bez dálniční známky a cestovního pojištění

Jestli vyrážíte na hory do zahraničí autem, měli byste si zjistit, kde budete potřebovat dálniční známku a kolik vás bude stát. Případná pokuta by vás v sousedních zemích mohla přijít hodně draho. A stejně tak ošetření v nemocnici. Jakýkoli sport s sebou bohužel nese také zvýšené riziko úrazu. Češi se často mylně domnívají, že jim v sousedních zemích stačí pouze klasické zdravotní pojištění. To přitom pokrývá pouze základní ošetření. Budou-li vaše zranění vážnější a vy si poležíte v nemocnici nebo budete potřebovat operaci, vyjde vás pobyt pěkně draho. Například jeden den ve francouzské nemocnici, stojí až 14 euro. Přitom stačí, když si sjednáte kvalitní cestovní pojištění, za které zaplatíte jen pár korun na den.

Pobyt v nemocnici vyjde na několik stovek korun za den

Jestli vám dělá starosti, že vám do odjezdu zbývá jen pár dní, nezoufejte. Cestovní pojištění si můžete sjednat online během pár minut. Zaplatíte přes internet a kartičku obdržíte emailem. Nikam nemusíte chodit. Na ePojištění.cz navíc najdete přehledně všechny nabídky pojištění napříč velkými i malými pojišťovnami, které působí v České republice. Pojištění vám spolehlivě pokryje všechny léčebné výlohy, hospitalizaci, převozy, lékařské zprávy a zákroky. Vycestujete-li za hranice bez pojištění, riskujete, že vás při dlouhodobé hospitalizaci bude celá dovolená stát i stovky tisíc korun. A to je zbytečné.

Kdo maže, tomu to pojede jedna báseň

Poslední věc, na kterou milovníci zimních sportů leckdy zapomínají, je důkladná příprava vybavení. S kvalitně připravenými lyžemi nebo snowboardem vám to na svahu bude svištět mnohem lépe. Máte vcelku dvě možnosti. Můžete si vybavení nechat nabrousit a navoskovat v odborném servisu, cena základního servisu se pohybuje kolem 400 Kč. S mazáním skluznice si můžete pomoci sami, nanesením vhodného vosku za studena. Skluznici nejprve očistěte od starého vosku a následně naneste novou vrstvu. Nechte ho zaschnout při pokojové teplotě a doleštěte hadříkem. Většina přípravků je univerzálních. Čím více budete voskovat, tím snadněji vám to půjde. Když se na dovolenou dobře připravíte, nic vám jí nemůže pokazit.