Rakousko - stav sněhu

Hintertux

Na Hintertuxu se lyžuje na červených tratích Gefrorene Wand, mírnějších tratích Olpereru a už i na části ledovce Kaserer - otevřeno je 31 km ze 60 km sjezdovek. Sjíždět je možné až k Fernerhausu (2 660 m).Kaunertal

Kromě hlavního ledovcového vleku Weisseeferner je v provozu i kabinková lanovka Karlesjoch s přilehlými sjezdovkami, zasněženými především ze sněhových deponů.Kitzsteinhorn

V provozu jsou ledovcové vleky Kitz a Magnetköpf, stejně jako páteřní síť lanovek Gletscherjet a 7 km sjezdovek.(c) Sascha / Alpinforum.com


Mölltal

V provozu je za příznivého počasí celý hlavní ledovcový svah Schareck s několika variantami červených a modrých tratí.


Pitztal

Lyžuje se v celém areálu od Mittelbergjochu až po Brunnenkogel, i když zatím jen na hlavních variantách tratí. Na záběrech z webkamery jsou zřetelně vidět dojezdy sjezdovek vytvořené z deponů loňského sněhu.


Sölden

Kromě vrcholové ledovcové pláně na Rettenbachu je sjízdná i páteřní trať na ledovci Tiefenbach.Stubai

Otevřeny jsou sjezdovky v horní části ledovců Eisjoch a Daunferner včetně Daunscharte a dále na zadním ledovci Windach, brzy se zřejmě přidá i Gaisskar (celkem 14 km).


A první sníh už pokryl i neledovcové areály, jak ukazuje víkendový záběr z Ischglu. V Kitzbühelu na Resterhöhe v sotva dvoutisícové nadmořské výšce se přitom chystají díky uskladněným deponům loňského sněhu otevřít první sjezdovku už 14. října.


Itálie - stav sněhu

Schnalstal (Val Senales)

V provozu je hlavní ledovcový svah na Grawandu s přímou červenou a mírnější okružní modrou sjezdovkou a 4sedačkou.


Sulden

Vysokohorské středisko pod Ortlerem plánuje přivítat první lyžaře na sjezdovkách v areálu Madritsch (2 660 až 3 250 m) už 21. října.


Stilfserjoch (Passo Stelvio)

V nejvýše položeném východoalpském ledovcovém areálu se lyžuje na 5 z 9 km sjezdovek, využívají jej hlavně trénující týmy.