Kontrastní až “vitamínové” barvy a čisté střihy dominují letošním kolekcím módních značek, které prodávají lyžařské oblečení. A také důraz na to, být sladěný – od helmy, přes oblečení, až po lyže.

“Barvami kolekce VIST letošní zimy jsou ostrá červená, oranžová, fuchsiově fialová v kombinaci se světlejšími odstíny jako jsou světle fialová, vodní modř, zelená limetková či malinově červená. Vedou horizontální linie nad vertikálními,” říká Alessandro Pescara, šéf italské značky, která nabízí stylové lyžařské oblečení špičkové kvality, ale také závodní kombinézy, lyže, helmy a vázání.

Že se letošní kolekce se nebojí neotřelých a kontrastních kombinací dokazuje například kolekce Skichic, kde se potkává oranžová s modrou barvou nebo černá s oranžovou. VIST také dokazuje, že červená se hodí k zelené nebo modré, světle zelená s tmavě modrou také vyčarují módní překvapení.

Ve hře barev zůstává i černá, ale v kombinacích s ostrou červenou či limetkově zelenou. Kolekce Ventinverni, kterou si VIST připomíná své dvacáté narozeniny, je naopak v odstínech šedé. Co se týče materiálů, bundy VIST jsou mají membránu Dermizax japonské firmy Toray s vynikající nepromokavostí.

Extravagantní Snow Leopard pro odvážné

Dalším důkazem toho, že se VIST nebojí experimentovat, je extravagantní kolekce Snow Leopard, jejímž hlavním motivem je skvrna leopardí srsti. Letos se k ní přidala zmrzlá kapka v šedých tónech, kterou někde doplňují motýli nebo květiny. Tyto modely dominují katalogu značky VIST na českých modelkách. Jako každý rok nebudou v kolekci VIST chybět dekorace od Swarovského nebo bohaté límce z pštrosích a černých kohoutích per.