K tomu, abychom zvolili správně, se potřebujeme v tématu všeobecně orientovat, znát kombinace systémů a jejich kompatibilitu… Jednoduše řečeno mít dostatek znalostí a zkušeností. Boatpark nabízí služby pro běžné zimní aktivity a celé rodiny, pořídit si tam můžete sjezdovky, běžky, sněžnice nebo i doplňkovou výbavu jako vosky či batohy. Ovšem právě freeride a skialp jsou pro Boatpark a jeho tým srdcovou záležitostí. To dokládá třeba i jeho podpora extrémním lyžařům z Beton Ski Teamu.

Vše na skialp a freeride

Není to náhodou, Boatpark je původně vodácký projekt a vodáci, jak známo, tíhnou k přírodě a romantice. V zimě to znamená právě freeride a skialp – v Boatparku se mu věnují již 13 let. V prodejně proto najdete široký a promyšlený výběr vybavení, které je složeno z produkce osvědčených značek, z nichž nejviditelněji vystupuje kanadská skialpová legenda G3 – právě v Boatparku najdete nejširší nabídku této značky v Česku. Ještě více směrem do freeridu ji nastavují značky Line a Armada. Sortiment je ucelený a komplexní, na prodejně se vybavíte od ponožky po přilbu s tím, že v kufříku si odnesete servisní materiál i potřebnou literaturu. Unikátní je kolekce oblečení značky Sweet Protection, která splňuje nejvyšší technické nároky pro zimní sporty, ale nabízí i vlastní neotřelý designový přístup, jemuž vládnou svěží pestré barvy.

G3 je v Boatparku nejvíce zastoupenou značkou, v nabídce jsou i zajímavé a cenově zvýhodněné sety.

Zpět do přírody!

Neobvykle výrazně je v Boatparku zastoupeno i další specifické vybavení, zejména pak výbava pro běžkování mimo cesty a v zasněžené divočině. Široký sortiment širších a odolnějších back-country běžek (Sporten a Fischer) doplňuje nabídka adekvátních bot i dalších doplňků pro pobyt v horách. Pokud vás zajímá tato dobrodružná forma pohybu na sněhu, právě Boatpark by měl být vaším prvním cílem.

Půjčovna lavinových batohů

Atraktivní novinkou je půjčovna lavinových batohů. Nabízí nejmodernější batohy značek Mammut, Ortovox a Pieps. Pieps umožňuje nekonečné množství opakovaných aktivací, proto je vhodný pro ty, kdo s „odpalováním“ batohů nemají příliš zkušeností a potřebují trénovat. Na delší skialpinistické přechody se hodí batohy Mammut a Ortovox, které patří k nejlehčím na trhu.

Lavinové batohy jsou v půjčovně dostupné od 260,- kč / den.

Servis lyžařských bot

V Boatparku si vyberete ze široké nabídky skialpových i freeridových bot. Je autorizovaným dealerem a servisním místem pro sjezdové boty značek Head, Lowa, Scarpa, Dynafit a Full Tilt. Tamní odborný personál zvládne i složitější opravy lyžařských skeletů, například utržené přezky či prasklé nýty. Boatpark nabízí i komplexní servis lyží: pomůže s montáží vázání, jeho nastavením, broušením hran i další údržbou. Servis lyží i snowboardů zde provádí na strojích Wintersteiger a Montana.

Zajít do Boatparku, přinést boty k opravě nebo se jen tak podívat, můžete každý všední den do 19:30, o víkendech do 18:00.

Více o službách centra Boatpark včetně e-shopu najdete na www.boatpark.cz.