Na Medvědíně se u turniketů už 20 min před zahájením provozu tvořila lehká fronta nedočkavců. Chcete-li první manšestr, musíte si holt přivstat a u lanovky stát už po osmé hodině. Bezmála 2 km dlouhá medvědínská lanovka nás vyvezla do nefalšované zimy, v níž mráz štípal do tváří a všude kolem spousta sněhu. Přes noc čerstvě napadnutý sníh stihli rolbaři „utáhnout“, takže se lyžovalo na vodivém manšestru.


V horní polovině kopce znepříjemňovala lyžování bílá tma, v druhé části sjezdovky už byla viditelnost dobrá. Komu se nechtělo sjíždět dolů, mohl využívat kotvový vlek v horní části Medvědína pod lanovkou. V provozu tu byla modrá sjezdovka 12b, která se v druhé polovině stočila na druhou stranu kopce, tedy na červenou 12a, takže se na Medvědíně lyžovalo komplet odshora dolů.


Po pár jízdách na Medvědíně jsme se vydali vyzkoušet Hromovku a Svaťák. Na Hromovce se jezdilo na modré Turistické, ze které se dalo sjet do Sv. Petra nebo zpět na Hromovku po červeném hangu. Ve Sv. Petru se pak lyžovalo na Turistické, kam vyvážela vyhřívaná 6sedačka, a na Malém hangu na černé sjezdovce, který obsluhovala dvousedačka. I když na Malém hangu probíhaly závody s ČT na vrchol, dalo se lyžovat po pravé části, která byla ze všech sjezdovek možná nejméně zalidněná.


Kolem desáté zalidněnost na sjezdovkách zhoustla, dostatečná sněhová pokrývka na sjezdovkách ale nápor lyžařů zvládla a nedošlo ani k vyježdění kamínků, jen se později v dolních částech sjezdovek na některých místech tvořily zledovatělé plotny. Mírnější horní část držela v pěkném stavu i odpoledne.


Novou tvář získala samoobslužná restaurace Stadion u nástupu na lanovku ve Svatém Petru, kde si v moderně podsvíceném interiéru můžete dát například gulášovou polévku (65 Kč), povidlový knedlík s vanilkovou omáčkou (179 Kč) nebo grilovaného pstruha s pečenou zeleninou (245 Kč).


U nástupu 6sedačky lákal na ozvučeném podiu doprovodný program špindlerovského openingu. Od jedné hodiny odpoledne areálem zněla hudba skupiny Abba Stars, následovalo vystoupení skupiny Janka Ledeckého a došlo i na autogramiádu herců z připravovaného filmu „Špindl“, který se v areálu natáčel a do kin přijde 21. 12. 2017.


V rámci skiopeningu si děti zdarma mohly hrát v ohraničeném dětském parku s nafukovací klouzačkou, kreslit nebo si dát čaj a lívanec zdarma.


Ve večerních hodinách se pak odehrála Snow show, noční světelná show na sněhu, ve které se představili s lyžařskou exhibicí místní instruktoři. Dále bylo možné vidět ohnivou show a různé formace skútrů a roleb. Tato show se uskuteční ještě několikrát v sezoně – další se připravuje už na 30.12.Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h
Celodenní skipas dospělý (do 25. 12.)     890 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Senior/Junior     710 Kč (při vrácení do 3 hodin od prvního průchodu na turniketu je klientovi vráceno 200 Kč)
Děti do 6 let     zdarma (v doprovodu rodiče)
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně u lanovky
Webové stránky     www.skiareal.cz


Partneři SNOW tour:


Ve Špindlu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.