Horní Mísečky s novou lanovkou a snowparkem

Jednou z novinek letošní zimy ve Špindlu je nová čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál zde rozšířil i oblíbenou sjezdovku a vytvořil z Horních Míseček ideální místo pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. Zkrátila se doba odbavení lyžařů a podstatně se zvýšil komfort lyžování. Po letech se sem navíc vrátil i snowpark pro snowboardisty a freestyle lyžaře. Rozšířené prostory jsou osazeny zbrusu novými a moderními překážkami nejrůznějších tvarů. Burton Snowpark disponuje dobrým sněhovým zázemím a je umístěn na slunném svahu. Využití v něm s jistotou najdou začátečníci i zkušení jezdci. V úvodu rozšířené sjezdovky Machytky si navíc můžete užít Funtrack Horní Mísečky s boulemi, klopenými zatáčkami a dalšími zábavnými prvky.

Nejvíce kilometrů sjezdovek i vyhlášený manšestr

Skiareál nabízí v současnosti 25 kilometrů sjezdovek v jednom středisku, což je z České republiky nejvíc. Odborníci pak oceňují i jejich kvalitu. Špindlerovští rolbaři mají opravdu jméno a zdejší svahy jsou po jejich úpravě dokonalé. Čerstvý manšestr můžete vyzkoušet i v rámci Fresh Tracku – fantastického ranního lyžování na čerstvě urolbovaném svahu ještě před oficiálním otevřením lanovek. Pokud nemáte ani po celodenním lyžování dost, vyzkoušejte večerní lyžovačku na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách – na Hromovce. A další pozitivum? Na parkovištích neplatíte. Zdarma jsou navíc i skibusy, které skiareál pro letošní zimu ještě více posílil. A využít můžete i profesionální službu hlídání dětí ve Svatém Petru přímo pod kopcem. Děti se parádně zabaví a dospělí si alespoň na chvíli oddechnou.

Poměřte své síly s Ondřejem Bankem

Rádi byste zažili pocity profesionálního závodníka? Jste fanoušky alpského lyžování? Pak vyzkoušejte Audi Race Track – nově vybudovanou trať obřího slalomu ve Svatém Petru v horní části černé sjezdovky. Svůj čas si pak můžete porovnat s časem nejznámějšího českého sjezdaře Ondřeje Banka, který je i novou tváří střediska. Ondřej pokřtil trať časem 21,77 sekundy. Dosažené časy na konci sezóny skiareál vyhodnotí a nejrychlejší lyžaře obdaruje. Tak neváhejte!

Navštivte špindlerovské Ledárium

Středisko nenabízí jen lyžování, ale i spoustu dalších atraktivních atrakcí. Jděte si třeba zabruslit nebo zahrát hokej na kluziště v centru města, zajděte na Snow show ve Svatém Petru nebo navštivte Špindlerovské Ledárium s originální výstavou ledových soch ve stylu filmových Hvězdných válek. Unikátní expozici letos doplňuje i tematická a audiovizuální show. Unikátní dílo tvořil několik týdnů desetičlenný tým sochařů, jejich rukami prošlo zhruba 42 tun ledu. Při vstupu do obřího kruhového stanu na vás dýchne jedinečná atmosféra, kterou si nesmíte nechat ujít. Ledárium je pro všechny zdarma a otevřené bude po celou sezónu až do konce března 2018.


www.skiareal.cz