SNOWtour 2017/18: Zillertal - Mayrhofen from SNOW.cz on Vimeo.


V Mayrhofenu parkujeme v kapacitní garáži na kraji města několik set metrů od nástupu kabinkové lanovky Penkenbahn, takže je nutné k lanovce projít městečkem pěšky (pokud tedy neparkujete na parkovišti u protějšího střediska Ahorn). Kabinku Penkenbahn měníme následovně za tzv. telemix Kombibahn, kde se na jednom laně střídají sedačkové lanovky s kabinkovými. Podstatně menší fronta tu byla na kabiny.


Hlavní areál se rozkládá na vrcholu Penkenu, ze kterého se sjezdovky spouštějí téměř do všech stran a drtivě převažují tratě středně obtížné. V první polovině ledna sjezdovky rozhodně nezely prázdnotou, takže manšestr si užili jen ranní ptáčata.


Sjezdovka, která byla i v poledne ukázkově rovná, byla paradoxně Harakiri se sklonem 78 %, jež se řadí mezi nejprudší upravované sjezdovky v Rakousku. Díky stínu a minimu lyžařů na ní se tu netvořily žádné boule, naopak šoupanými oblouky se „vybrušovala“ do jedné velké hladké plotny, takže jakmile se to někomu na začátku padáku „kouslo“, svezl se po zádech až dolů.


Na notnou chvíli nás v Mayrhofenu zabavil i snowpark Penken, byť jen v roli diváků. Snowpark patří k nejpropracovanějším v Alpách díky zónám, na které se dle úrovně schopností jezdců rozděluje. Lajna skoků a překážek se tu vine pro profíky, středně pokročilé i začátečníky a mini překážky se tu najdou dokonce i pro děti.


Co jsme vyzkoušeli velmi aktivně, byl tzv. Rennparadise na Unterbergu, který se skládá ze dvou veřejný obřích slalomů. Zatímco kratší slalom byl měřený, druhý delší sice časomírou nedisponoval, nicméně v jeho případě bych se opravdu nebála použít označení „obří slalom“, protože brány byly od sebe docela daleko a za jeho délku by se nemusely stydět ani „kákázety“ u nás. Takhle rychlou jízdu v brankách jsem si tedy dlouho neužila.


Reklamní prospekty Mayrhofenu lákají na horskou chatu Schneekarhütte nacházející se pod výstupem lanovek Schneekar, Gerent a Unterbergalm, takže na oběd jsme se rozhodli zajít sem. Architektura restaurace připomíná i díky věžičce malý pohádkový zámeček a nebýt zrovna zataženo, pravděpodobně bychom se usadili na terase v křeslech s kožešinami a stylovými polštářky.


Posedět můžete u klasického stolu nebo v různých útulných zákoutích přímo u hořícího krbu. Zatímco tradiční rakouské pochoutky jako je Tiroler Gröstl objednáte v samoobslužné části, netradiční speciality v té obslužné. My jsme zkusili zkaramelizovanou karotkovou polévku s bylinkami (8,70 eura).Hintertux někdy příště

Hintertux je díky jeho celoroční lyžařské sezoně nejznámějším střediskem Zillertalu - „profkláklý“ ledovec jsme při našem pobytu v Zillertalu v lednu sice nestihli, vzpomínky jsme si tam ovšem pořídili už na podzim.

SNOWtour 2017/18: Zillertal - Hintertux from SNOW.cz on Vimeo.


Zillertal v kostce:

Vzdálenost z Prahy     6 h 20 min
Cena Zillertal Superskipasu - 2 dny:      
Dospělý     102,50 eur
Mládež (roč. 1999-2002)     82 eur
Děti (roč. 2003-2011)     46 eur
Webové stránky     www.zillertal.at


Partneři SNOW tour:


V Zillertalu jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, videotechniku LAMAX a DJI a fototechniku SAMSUNG, hodinky GARMIN a hřály nás vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER. Sílu nám dodávají tyčinky BOMBUS a nápoje DAVID RIO CHAI.