Nejen na běh

Ačkoliv se jedná především o běžecké hodinky, ve skutečnosti zvládnou mnohem více. Je to hlavně díky GPS, která umožňuje měřit a zaznamenat také jízdu na kole, in-line bruslích, lyžích a ještě mnohem více. Forerunner 30 umí měřit také celodenní počet kroků, kvalitu spánku či průběh srdečního tepu během celého dne.

V roli chytrých hodinek

Ve spojení s chytrými telefony se systémem iOS, Android nebo Windows Phone vás hodinky diskrétně upozorní na blížící se schůzku, textovou zprávu nebo příchozí volání. Bez obav je můžete vzít do bazénu a bez nabíječky vydrží déle než 5 dní v režimu chytrých hodinek nebo až 8 hodin běhu se zapnutým GPS.

I na běžné nošení

Váží necelých 40 gramů, na ruce je tak téměř necítíte. K dispozici jsou ve třech barevných variantách – černé, tyrkysové a fialové. Kromě sportu je jistě využijete i po zbytek dne.

Garmin Forerunner 30 Optic, 3 990 Kč


Vyzkoušeli: manželé Novotní, Praha
„Jsou opravdu velmi pohodlné. Na rozdíl od řady jiných sportovních hodinek jsme přes ně snadno oblékli také běžeckou bundu. Shodli jsme se, že Forerunner 30 mají vše, co ke svému běhání potřebujeme. Poprvé jsme začali běhat podle srdečního tepu. Měření na ruce je velmi pohodlné. Hodinky z celodenního měření dokáží odhadnout i zvýšenou únavu nebo příznaky přetrénování. Propojení s mobilním telefonem je snadné, menu hodinek i tréninkového deníku je plně v češtině. Záznam běhu, propojení s telefonem i vyhodnocení tréninku v aplikaci Garmin Connect zvládla manželka skoro sama, jen s mojí minimální pomocí. Chcete-li se dostat do kondice, pak určitě vyzkoušejte.“