Nepochybuji, že třeba plážový volejbal žen, z hlediska technické kvality nabízeného jen slaboučký odvar pořádné šestkové odbíjené, čerpá svou popularitu hlavně z pohledu na hezká oplavkovaná děvčata v bikinkách. Tím spíše, že jejich kolegové beach-boys si vystačí s trenýrkami nad kolena a nátělníky jen o něco elegantnějšími než zmíněný špidlák.

Co s tím v zimě? Závodník na startu si do poslední chvíle chrání teplo, po dojezdu se zase musí navléct do bundy s nášivkami všech sponzorů. Možnost odhodit dres a oslňovat zpoceným vítězným tělem, hojně využívaná fotbalisty, tak neexistuje. Zbývají poslední okamžiky před startem. Všimněte si, jak rády přitom kamery berou sjezdařky odzadu, aby přece jen zprostředkovaly něco z jejich sexy křivek. (Mohu dosvědčit, že když si takhle těsně před vámi v hlubokém ohnutí a jen ve vypasované kombinéze zapíná boty taková Sonička Nefů, je to radost pohledět, pánové.)

Lépe jsou na tom běžkyně a běžci, jejichž výkon trvá dlouho. Poněkud slabší jsou v tomto ohledu kombinézy skokanské, stejně ale většinou zahalují mladá vychrtlá vyžlata. Freestylisté včetně akrobatů mají smůlu. Jsou při výkonu sexy asi jako klasická snowboarďačka v kalhotách a bundě o dvě čísla větších.

A co běžný lyžař? Uvidíme, jestli se vrátí móda těsných kombinéz nebo vypasovaných dámských kaliopek. Bude-li pokračovat oteplování, nebudou se lyžaři muset tolik balit do teplých bund a kalhot a budou si moci dovolit více kreací podporujících figuru.

Nebo spíše ponecháme předvádění těl profíkům a pro sebe si uchováme soukromí v oblečení milosrdně zahalujícím?