Trať tvořil zpevněný technický sníh – dostatečně tvrdý, ale stále komfortní na to, aby i amatér bezproblémově zařízl hranu svých lyží. Závodníků se sešlo více než sto. A přijela tradiční i nová velká jména, což značí, že prestiž závodů stoupá vzhůru. Pořád to ale bylo přátelské setkání spřízněných lidí, kteří mají rádi svižnou jízdu ve sjezdovém postoji.

První kolo otevřela novinka – jízda skitandemu Martin Bauer a Honza Lesák, kteří po letech nastoupili opět do závodu coby dva muži na jedněch lyžích. A po nich se už do trati plné blikajících modrých a červených světýlek spustila postupně další stovka závodníků. Letos měli navíc možnost půjčit si na místě obřačky Sporten, a tuto příležitost využilo k dvacítce lidí.

Někdo jel rychleji, někdo pomaleji, ale dá se říct, že všechny to bavilo. Více než polovina si zakoupila opravnou jízdu – a jisté je, že účelově zásadní většina proto, aby si to užila.

Zejména mužská kategorie byla velmi nabitá. Do finále se nakonec prodrala čtveřice Michael Kvašnovský, Radek Čermák, loňský vítěz Róbert Záboj a Radim Palán. Vesměs tedy už známá jména – jen Radek byl na SDSM poprvé, i když znalí tuší, že jako držitel českého rychlostního rekordu (243 km/h) byl pro tradiční favority hrozbou.

A skutečně, právě on nakonec bral prototyp nových obřaček Sporten – edice Ondřej Bank – za nejrychlejší čas 50,96. Michal Kvašnovský zaostal o 0,89, Róbert Záboj, který si v opravné jízdě zranil prst, zaostal o 1,2 vteřiny.

Samozřejmě soutěžily i dámy. A velmi zdatně. Lenka Vančurová s vítězným časem 54,35 překonala i většinu chlapů, a mnoho i těch ambiciózních. Katka Neumanová s časem 55,42 brala stříbro, třetí už s větším odstupem skončila Jitka Dulajová.

A týmy! Zapojilo se jich celkem 18, nejvíce v historii. Vyhrál symbolicky Sporten Team ve složení Lenka Vančurová, Jan Lesák, Radek Čermák. Druhý skončil Dropit.cz a třetí Teenagers z Monínce. A losovanou cenu – privátní wellness v hotelu Monínec – vyhrál tým AronCrew.Fotogalerii (snad) všech závodníků najdete zdeDíky všem za to, že jste přijeli!

Příští ročník má termín 22. 2. 2019. Těšíme se!

Team SNOW


Výsledky ke stažení:

Výsledky kvalifikace

Výsledky finále

Výsledky týmy