Už v pátečním tréninku o sobě dali vědět hlavně Michal Novotný a Klára Koukalová, kteří postoupili hned do finálových jízd. Michal Novotný z osmnáctého a Klára Koukalová z dvanáctého místa, když po první kvalifikační jízdě figurovala dokonce na skvělé šesté příčce.
Snowboardcrossaři se v Arose potýkali hlavně s neustálým přívalem čerstvého sněhu, který jim znepříjemňoval život. Na vlastní kůži to pocítili i čeští reprezentanti v čele se zkušeným Pavlem Heiníkem. „Pavel měl opravdu smůlu. Po prvním kole kvalifikace byl na hezkém 22. místě, ale ve druhém pořadatelé bezprostředně před jeho jízdou přerušili závod. To mělo za následek zapadání trati čerstvým sněhem a prakticky nulové šance na postup, přesto Pavel nepostoupil jen o 0,07 sekundy,“ popsal smolný závod Pavla Heiníka reprezentační trenér Marian Jelínek.
Ostatní čeští reprezentanti do finálových rozjížděk nepostoupili. Devatenáctiletý Emil Novák zatím hlavně sbíral zkušenosti, Václav Havlík se bohužel nedokázal vypořádat s nástrahami trati v Arose. „Přesto jsou výkony českého týmu příslibem před dalším závodem Světového poháru, který se pojede v rakouském Bad Gasteinu a hlavně před Mistrovstvím světa v Koreji,“ dodává Marian Jelínek.      

Generálním partnerem reprezentace ČR ve snowboardingu je Telefónica O2 Czech Republic, a.s.