Na Lipně se upravuje 12 km sjezdovek, na které vás vyvezou tři bezpečné čtyřsedačkové lanovky a pro své malé lyžaře můžete využít propracované výuky v lyžařské škole Skischool Lipno. Unikátní jsou i zdejší nelyžařské aktivity. Navíc vše najdete na jednom místě, nemusíte tak udělat ani krok navíc.

Největší lyžařská škola v Česku

Největší chloubou areálu je lyžařská škola Skischool Lipno, mimochodem největší v České republice. O pohodu při výuce i mimo ni se stará maskot lišák Fox s animačním týmem. Na Lipně se nachází více než pět tisíc lůžek, převážně apartmánového typu. Ubytování v docházkové vzdálenosti tak není problém. Navíc po Lipně jezdí zdarma skibus lišáka Foxe.

Unikát: dvě skicrossové tratě propojené tunelem

Nejviditelnější letošní novinkou bude druhá skicrossová dráha, přičemž původní a nová trať se kříží několik metrů dlouhým tunelem, kterým budou lyžaři projíždět.

Animační programy inspirované FIS pravidly

Novinkou jsou i animační programy pro děti, jejichž scénář je inspirovaný například i desaterem bezpečného lyžování FIS. V hlavní roli všech programů bude oblíbený maskot areálu lišák Fox.

Z lyží do korun stromů nebo na brusle

Lyžaři mohou samozřejmě i v zimě navštívit oblíbenou Stezku korunami stromů, dále Aquaworld Lipno, bobovou dráhu nebo zajít do Hopsária. To je vnitřní svět plný prolézaček, skluzavek, trampolíny a míčkových bazénků. Pokud zamrzne lipenské jezero, tak se pak mohou projekt na tzv. Lipenské magistrále, nejdelší přírodně upravované ledové dráze na světě.

www.lipnoservis.cz