V letošním roce byla zakoupena odpojitelná 4sedačková lanovka značky Leitner, která se bude stavět na jaře roku 2018 na Tanvaldském Špičáku 2, kde nahradí stávající kotvový vlek. Aktuálně je již vydáno územní rozhodnutí. Celkové náklady na výstavbu dosáhnou 40 milionů Kč.

Rozšíření sjezdovek na Špičáku a zázemí na Severáku

Připravuje se také rozšíření sjezdovek na Tanvaldském Špičáku, a to tratí Slalomák, Turistická a Závodní – v současnosti se zpracovává Oznámení E.I.A. V dalších areálech proběhly terénní úpravy sjezdových tratí. Probíhají také projektové práce na rozšíření objektu služeb lyžařské školy, půjčovny a pokladen na Severáku.

Pozemky a parkoviště

V Bedřichově se areál snaží získat pozemky skiareálu do svého vlastnictví, což v budoucnu umožní jeho další rozvoj. Upraven byl povrch parkovišť na Tanvaldském Špičáku 1 a Severáku.

Posílené zasněžování

Před letošní sezónou bylo vyměněno dožité potrubí zasněžovacích systémů na Severáku a Tanvaldském Špičáku. Na Tanvaldském Špičáku byl navíc zasněžovací systém doplněn o nová děla a rozšířena automatizace celého systému. Díky tomu se zvýší rychlost a efektivita zasněžování sjezdovek.

Letošní investice do rozvoje areálů přesáhly 22 milionů Kč.

Skipas zdarma na Tanvaldský Špičák: 1+1 zdarma pro cestující vlakem ČD

Jeden z dvojice lyžuje 1x v sezóně zdarma

Více informací najdete na www.skipas-zdarma.cz
Z Liberce na Tanvaldský Špičák vlakem za 42 minut a se slevou 20 %

Na Tanvaldský Špičák je možné z Liberce v 7.35 h nebo 8.35 h a Jablonce nad Nisou (v 7.55 a 8.55 h) pohodlně dojet vlaky Českých drah za 42 minut (s návazným přestupem ve Smržovce). Zpět se spoje ČD vrací v 15.32, 16.32 nebo 17.32 h s příjezdem do Liberce v 16.18, 17.18 nebo 18.18 h. Jedna cesta vyjde lyžaře cestujícího vlakem například z Liberce a při zakoupení zpáteční jízdenky na 43 Kč. Přeprava lyží, snb a zavazadel je zdarma.

V rámci projektu ČD Ski obdrží cestující od 13. 1. do 2. 4. 2018 po předložení platné jízdenky s cílovou stanicí Tanvaldský Špičák slevu 20 % na jednodenní skipas. Čtenáři SNOW, kteří přijedou vlakem, mohou využít v období od 13. 1. do 28. 1. a od 18. 3. do 2. 4. 2018 nabídku skipas 1+1 zdarma.

Více na:

www.cd.cz/cdski