Nízké teploty a slunce - snový lyžařský kompromis

O víkendu se na hory vrátily mrazy a počasí připomnělo vrchol zimy. Teploty budou stoupat pozvolněji, ale poměrně plynule. Během víkendu se tak denní teploty stabilizují nad bodem mrazu.


Podíl otevřených sjezdovek a vleků v Česku k 22. 3.

Sníh na sjezdovkách měl nejistou budoucnost, ale během posledních dní jej mrazy zakonzervovaly a utvořily dobrý podklad jak z přírodního, tak z technického sněhu. Nyní sníh začne postupně opět povolovat a lyžování nabude klasického jarního charakteru - ráno pěkné svezení, odpoledne těžší, měkký sníh. Jarní atmosféru doplní slunce - v sobotu bude průměrně svítit téměř 11 hodin!


Víkendové počasí bude slunečné, teploty už i nad nulou

Alpy: jarní lyžování bez omezení

Sněhu v Alpách je letos mimořádně dost, takže se stále lyžuje prakticky na všech sjezdovkách, zavírají pouze lokální, pro nás nevýznamné sjezdovky. Panuje velmi chladné počasí, místo pravého jarního lyžování tedy můžete zažít plnohodnotné celodenní jako uprostřed zimy. A to je lákadlo třeba na prodloužený víkend v některém z bližších středisek. V Rakousku je aktuálně otevřeno 88 % , sjezdovek, v Itálii 94 %, ve Švýcarsku 88 % a ve Francii 94 %.


Italské Tarviso bývá méně zalidněné a sněhové podmínky jsou stále výborné (reportér vasek4545)

"":
Francouzský areál Les 7 Laux se podmínkami vyrovná známějšímu Les 2 Alps, ale lyžuje zde méně lidí(reportér Ales1)

Tipy reportérů

Harrachov

Stejně jako ve většině krkonošských resortů se i lyžování v Harrachově těší už nižší návštěvnosti a lyžuje se bez front. Sníh je umrzlý a dobře upravený, ostré hrany jsou výhodou.

Lyžování jako v lednu, ale bez front vedle známých skokanských můstků v Harrachově (reportér chodera)

Plešivec

Dobře upravené sjezdovky v současných podmínkách vydržely nerozježděné i celý den - obzvlášť, když na Plešivec nejezdí davy. Černá Jitka sice nebyla po celou sezónu v provozu, ovšem další sjezdovky nabízí dostatek prostoru pro příjemné ježdění.


Horní část sjezdovek Hana a Milena (reportér Nojby)

Monínec

Mimo hory už moc areálů nefunguje, jednou z výjimek je středočeský Monínec. Současné podmínky pomohly sníh přeměnit ve velmi pevný podklad. Mimo víkendy se jezdí zcela bez front.


Sjezdovka na Monínci se bělá uprostřed jinak již jarní krajiny (reportér Bubla)

Tip: skipas 1+1 zdarma

Vyhlídka na Tanvaldském Špičáku přímo u sjezdovky, na které můžete při příjezdu vlakem lyžovat se skipasem zdarma (reportér garry)

Kupón z časopisu SNOW na 1+1 skipas zdarma můžete během března využít v následujících areálech:

"Dolní Morava"https://s­kipas-zdarma.cz/255-dolni-morava

Ružomberok

Karolinka

Ještěd

Vysoké nad Jizerou - Šachty

Herlíkovice - Bubákov

Hlubočky

Hlinsko

Jablonec nad Jizerou - Kamenec

Lipno

Říčky v Orlických horách

Tanvaldský Špičák