Lyžařský areál Kamenec ale není zaměřený pouze na méně zdatné lyžaře a rodinné lyžování. Díky délce každé sjezdovky přes 1 km a šířce 60 až 80 m si zde na své přijdou i pokročilejší lyžaři. Ve spojení s oblíbeným testováním nových modelů lyží pak můžete zažít ten pravý carvingový oblouk.
I pro tyto parametry je jedním z hlavních zaměření areálu snaha nabídnout pro kluby lyžařské tréninky a závody či sportovní akce pro firmy na oddělené sjezdovce.

Pro nejmenší lyžaře je v nabídce lanový vlek, pohádkový slalom na mírném svahu a vyhřívaná herna v půjčovně lyží. A pokud děti potřebují odborné vedení, postarají se o ně zkušení lyžařští instruktoři.

Nejvíce skiareál Kamenec ožívá po setmění. Díky svým parametrům je osvětlená sjezdovka ideální plochou pro večerní lyžování každého lyžaře.

Pro naše návštěvníky máme připravenu řadu bonusů. Lyžaři s oblibou využívají řady slevových možností (ISIC, ALIVE). Pro starší a pokročilé nad 55 let je v oblibě možnost zakoupit Senior Snowhill Skipass pro lyžování každou středu se slevou 50%. Ale hlavním bonusem je možnost lyžovat ne jeden skipas i v sousedním areálu Šachty ve Vysokém nad Jizerou, vzdáleném pouze 5 km po silnici od Kamence.

Nejen lyžováním je kamenecký areál zajímavý. U dolní stanice lyžařského vleku najdete útulnou restauraci s posezením u krbových kamen. A pokud svítí slunce, je nedostižný bufet s terasou u horní stanice vleku.

Samozřejmostí je parkování u dojezdu areálu zdarma.

Více informací najdete na www.skikamenec.cz.