České barvy budou vidět na startu hned v několika disciplínách. Čeští reprezentanti se zúčastní paralelních i freestylových disciplín a samozřejmě i snowboardcrossu. Právě boardercross bude letos hodně zajímat všechny fanoušky českého snowboardingu. Těsně před startem světového šampionátu totiž hlásí výbornou formu nejlepší český boardercrossař Michal Novotný, který obsadil v zatím posledním závodě Světového poháru v rakouském Bad Gasteinu skvělé druhé místo. „Z toho umístění mám samozřejmě velkou radost, ale jaká je moje forma se ukáže až v Koreji. Pro mě je důležité, že jsem zdravý a můžu závodit,“ říká jediný český snowboardista, který se dvakrát podíval na prestižní X-Games v coloradském Aspenu. Michala Novotného doplní na startu i tradiční reprezentační dvojice Pavel Heiník, Emil Novák.

Dobrého výsledku by se mohli čeští reprezentanti dočkat i v paralelních disciplínách. Už „tradičním inventářem“ je nejlepší český jezdec v paralelních disciplínách Petr Šindelář, který zatím prožívá úspěšnou sezonu. Několikanásobného mistra České republiky navíc doplní Zuzana Vojtěchová, která se hned z kraje sezony dočkala úspěchu v podobě vítězství na mistrovství Německa.

Po dlouhé době bude mít česká reprezentace želízko v ohni i v ženské kategorii freestylu. Do Koreji se totiž chystá loňská juniorská mistryně světa Šárka Pančochová, která letos poprvé doplní českou freestyle legendu Martina Černíka. Mezi muži bude mít česká freestylová reprezentace navíc i talentovaného Jana Nečase.

Generálním partnerem reprezentace ČR ve snowboardingu je Telefónica O2 Czech Republic, a.s.