Tento článek byl připraven na základě tiskové zprávy Dynafit

Taktiku zvolil jednoduchou - jelikož se pohyboval na skialpinistických lyžích, vytyčil si okruh, při jehož jednom proběhnutí si mohl odškrtnout 460 metrů výšky. Tímto způsobem čtyřiačtyřicetkrát (!) vystoupal a sjel zpět. Dřívějším držitelem rekordu byl Mike Foote, američan, který asi o měsíc dříve za stejný čas uběhl 18 644 metrů výšky - Lars tedy rekord překonal o více než dva kilometry.

Spolu s Larsem stanovila jeho kolegyně Malene Blikken Haukøy (26), členka Norského Národního skialpinistického spolku, vůbec první ženský rekord v této disciplíně. Měla tak o něco lehčí cíl než Lars, což však její výkon vůbec nesnižuje. Za stejný čas totiž zdolala 15 440 metrů výšky a mezi ženskými skialpinistkami se psala do knihy rekordů.

"Už nikdy nic takového znova nepoběžím!", slíbil hned po výkonu (doufejme že s nadsázkou) Lars. Za nejtěžší část projektu považuje čas mezi 14. a 19. hodinou, kdy pocítil největší vyčerpání a bolest pravé nohy. Po dvaceti hodinách však pocítil cílový tlak a bolest i únavu překonal. Překonáním rekordu si splnil sen, po kterém toužil poslední tři roky.

Několik prvních okruhů běželi Lars a Malene v jarním sněhu spolu, rozdělili se jen proto, aby zhruba po dvanácti hodinách doplnili energii a tekutiny větší pauzou - jinak vždy mezi okruhy proběhlo jen rychlé napití. Aby však na trati mohli využít každou minutu, tekutiny i jídlo museli zkonzumovat během sjezdu. Proto sportovce udržoval při síle a v největším nasazení patnáctičlenný tým, který kromě zajištění stravy také počítal, kolik kol už uběhli, sušil pásy na výměnu mezi koly a zajišťoval další technické zázemí.

Překonat světové rekordy se rozhodli v lyžařské aréně Myrkdalen, poblíž města Voss, za podpory blízkých a přátel.