Z tiskové zprávy Svazu lyžařů ČR, 4. 9. 2018

Výkonný výbor SLČR se na dnešním zasedání rozhodl v reakci na nepravdivé obvinění zveřejnit podmínky reprezentační smlouvy, které již dříve nabídl Ester Ledecké, aby předešel dalším spekulacím. „Není to běžné v průběhu vyjednávání o smlouvě, ale byli jsme k tomu donuceni zavádějícími vyjádřeními ze strany agentury Sport Invest,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Sobotka.

Na základě reprezentační smlouvy by Ledecká měla od svazu na příští sezonu získat 3 773 067 korun. Dalších 1 850 000 korun pak dostane od Armádního sportovního centra Dukla a Českého olympijského výboru. Celkově si tak přijde na 5 623 067 korun.

Dále SLČR Ester Ledecké poskytne k vlastnímu využití velkou většinu marketingové plochy závodního oblečení. Z Úseku alpských disciplín bude moci využít 300 centimetrů čtverečních a z Úseku snowboardingu 400 centimetrů čtverečních. „Tento prostor v rámci marketingové hodnoty Ester Ledecké představuje jen na sjezdovém oblečení dalších zhruba 20 milionů korun,“ řekl předseda Úseku alpských disciplín SLČR Ladislav Forejtek.

„Ester je výjimečná závodnice, proto jí nabízíme výjimečné podmínky. Ty jsou bezprecedentně nadstandardní, nikdy v historii Svazu lyžařů ČR neměl žádný závodník takovou finanční podporu,“ uvedl prezident SLČR Lukáš Sobotka. „Nadcházející sezona je navíc první poolympijská a počítáme s tím, že se finanční podpora bude v průběhu olympijského cyklu postupně zvyšovat. Odhadujeme, že celkem v následujících čtyřech letech se bude jednat o 25 až 30 milionů korun,“ vysvětlil Sobotka.

Chtěli bychom se ohradit proti vyjádření Sport Investu o ultimátech. O nové reprezentační smlouvě s nimi jednáme dlouhodobě. Původní nabídku jsme jako vstřícný krok navýšili na dnešním jednání o další garanci 800 tisíc korun. „Máme eminentní zájem na tom, aby Ester závodila a nadále úspěšně reprezentovala Českou republiku. Za poslední čtyři roky svaz společně s Duklou a ČOV investoval do jejího výkonnostního růstu 11,5 milionu korun,“ řekl Sobotka. „V žádném případě není ohrožena ani příprava, Ester aktuálně trénuje na soustředění v Chile za nemalé finanční prostředky, které zajistil Svaz. Stejně tak ji Svaz přihlásí na závody v Chile,“ dodal Forejtek.

* Podpora na základě reprezentační smlouvy, mzdové náklady na servis, osobní vozidla včetně pojištění, pojištění a připojištění léčebných výloh, soustředění v Chile atd.

* Podpora na základě reprezentační smlouvy, mzdové náklady na servis, osobní vozidla včetně pojištění, pojištění a připojištění léčebných výloh, soustředění v Chile atd.


Celková finanční podpora Ester Ledecké ze strany SLČR, Dukly a ČOV za období 2015 až 31. 5. 2018 činila 11 560 980 Kč. Tyto finance nezahrnují mzdové náklady na pracovní úvazky na Dukle pro Ester Ledeckou a její realizační tým (Tomáš Bank, Petr Kouřil) a náklady na materiálové vybavení (skútr, časomíra, vysílačky, slalomové tyče atd.).

O Ester Ledecké můžete číst a případně přispět svým názorem i v diskuzi Ester Ledecká!