Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.BIKE tour TIP 2018 - Co sebou do batůžku from SNOW.cz on Vimeo.Pumpička a duše jsou samozřejmostí každého bikera, a pokud nemáte bezduše, je lepší mít náhradní duše klidně dvě. Dobrými pomocníky při výměně píchlé duše jsou montpáky (ideálně dvě), které doporučujeme umělohmotné, nikoli kovové, abyste si neponičili u výměny ráfek nebo neprocvakli duši. Pumpička je lepší spíše většího objemu (s dvěma písty a dvěma komorami) – je sice dražší, ale kolo s ní nafoukáte rychleji než s běžnou pumpičkou.


Pumpička SKS Airboy XL 679 KčVelmi efektivní alternativou pumpičky je bombička, která možná ještě není všeobecné známá. S bombičkou a příslušným nástavcem na ventilek nafoukáte kolo doslova za pár sekund a díky malé velikosti a váze ji můžete vozit klidně po kapsách. Ideálně vozte dva kusy – pro případ, že se první pokus nepovede, protože jakmile jednou bombičku odjistíte, musíte ji mít opravdu přesně, správně a včas nasazenou na ventilku. Cena jedné bombičky se pohybuje od 95 Kč. Předně jde sice o záležitost pro závodníky, kteří nemají čas nazbyt, nicméně použití bombičky i na běžném výletě je mnohem pohodlnější, rychlejší a nebolí vás z pumpování ruka. :-)


Bombička SKS Airgun 16 g 95 KčZajímavým tipem pro ty, kteří trpí na defekty často, může být novinka - oranžová duše Tubolito. Ta není z klasické gumy, ale ze speciálního materiálu, díky kterému je oproti běžným duším o dvě třetiny lehčí a dvakrát odolnější vůči procvaknutí. Jedinou nevýhodou je vyšší cena, protože Tubolito vyjde na 700 Kč a cena běžné duše se pohybuje kolem 100 Kč. Na druhou stranu byste neměli Tubolito kupovat příliš často. :-)


Tubolito 699 KčV batůžku nám nikdy nechybí nářadíčko, jehož imbusy už nás dostaly z nejednoho problému (dotažení hlavového složení, přehazovačky nebo čepů v zadní stavbě). Díky malé velikosti můžete cyklonářadí vozit klidně i v kapse nebo v brašničce na kole. Aby vás na vyjížďce opravdu nic nepřekvapilo, doporučuji nářadíčko i s nýtovačem na řetěz a otvírákem na láhve - velikost je stejná jako u základního nářadíčka, s rostoucí výbavou pak samozřejmě o něco vyšší. Ceny cyklonářadí se pohybují od 200 do 700 Kč.


Sada nářadí SKS TOM 18 679 KčObčas opomíjenou, za to velmi užitečnou věcí v batůžku, je zámek na kolo. Vybrat si můžete zámek ve formě lanka nebo podkovy. Bezpečnější je podkova, která nejde přestřihnout, nevýhodou je ovšem její vyšší hmotnost i velikost. Do batůžku tedy doporučujeme spíše lanko, na stálé užití někde ve městě je pak stoprocentní podkova.

Zámek lanko KNOG Party Coil 499 Kč Zámek podkova KNOG Bouncer 999 Kč


Z oblečení jsme vesměs zvyklí v batohu vozit větrovku nebo pláštěnku, osobně jsem si ale oblíbila vozit i náhradní rukavice a suché ponožky, protože jakmile začne náhle pršet, mám první mokré právě ruce na řídítkách a zima jde nejprve od nohou. V batohu to uvezete a v nepřízni počasí určitě oceníte. Zbylé místo v batohu vyplňte samozřejmě svačinou, protože jídla není nikdy dost! :-)Více o cyklistickém příslušenství a doplňcích se dozvíte na www.mojekolo.cz.