Předně, obdivuhodnou a úspěchů plnou kariéru definitivně končí Julia Mancuso, ročník 1984. Neuvěřitelných 399 startů ve Světovém poháru proměnila v 36 umístění na pódiu, 5x stála na stupních vítězů na mistrovství světa, z olympiád si přivezla 4 medaile včetně zlaté z obřího slalomu v Turíně 2006. V posledních letech už ji ale hodně trápilo zdraví.

Kariéru ukončil i poměrně nenápadný, ovšem při pohledu do statistik až překvapivě úspěšný sjezdař Andrew Weibrecht. Tenhle podsaditý řízek, specialista na super G, se evidentně uměl dobře připravit na velké akce, protože dvakrát přivezl medaili z olympiády. A to se v Americe cení. Bronz vybojoval ve Vancouveru 2010, ze Soči o čtyři roky později přivezl dokonce stříbro. Kromě toho stál dvakrát na stupních vítězů ve Světovém poháru.
Andrew Weibrecht

Andrew Weibrecht

Závodním tratím dala ve čtyřiatřiceti letech sbohem také Weibrechtova kolegyně Stacey Cook. Za čtrnáct let ve Světovém poháru nasbírala ortodoxní sjezdařka 244 startů (!), tři z nich proměnila v umístění na stupních vítězů. Zajímavěji tato statistika vypadá, když odhalíme, že tomu bylo vždy v Lake Louise. Zdejší trať měla Stacey Cook, podobně jako další Američanky, naučenou moc dobře. O to víc ji možná mrzí, že třikrát skončila jen těsně pod vrcholem, třikrát druhá.

Tečku za svým příběhem, který se na rozdíl od výše jmenovaných psal výhradně v hustě zapíchaných brankách, udělal i slalomář David Chodounsky. Syn českých rodičů mluví dodnes dobře česky, aby ne, když opakovaně trávil prázdniny u berounské babičky. To ví asi za oceánem málo kdo, tam je David známý spíš jako hezký příklad toho, jak dobře v USA funguje systém podpory sportu na univerzitách. Ameriku reprezentoval na čtyřech světových šampionátech a dvou olympiádách. Ačkoliv se v závodech Světového poháru několikrát pral o vítězství, nikdy z toho nakonec nebylo lepší než 4. místo. Sedmkrát se ale umístil v TOP 10, i to je určitě hodné respektu.

A končí i další slalomáři, Tim Jittlof a Nolan Kasper. Jittlof, tréninkový partner Teda Ligetyho, dvakrát startoval na olympijských hrách a 125 krát figuroval ve startovní listině závodu SP. Po dlouhá léta patřil do užší špičky v obřím slalomu, přesto své pódiové úspěchy slavil pouze v Evropském poháru, kde na stupně vítězů vystoupil hned 7 krát. Jeho jméno je také spjato s mladou značkou lyží Croc/Augment, kterou jako první viditelně přinesl do Světového poháru.