SNOW 110 vychází 11. října 2018
142 stran

Omlouváme se za čtenářům za zpoždění expedice, původně plánované na 4. října - důvodem je technologická závada na straně tiskárny, která by měla vliv na kvalitu výtisku.Předplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 110 najdete 3 skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:


Marcel Hirscher - „Jdu do toho, ale už trochu jinak“

Věřte nevěřte, v létě si na nás vzpomněla největší hvězda současného alpského lyžování a dost možná nejúspěšnější lyžař všech dob, Marcel Hirscher. O jeho plánech, o touze vyhrávat a o tom, co to obnáší, být prostě nejlepší, jsme si povídali v krásném prostředí loveckého zámečku ve Fuschl am See, kousek za Salcburkem nedaleko Marcelova rodiště. V těchto dnech už Marcel Hirscher „do toho jde zase“. I když trochu jinak.
Štafeta Síně slávy

České lyžování má za sebou dlouhou řadu úspěchů. O to delší, o co je menší naše země a její hory. Nositelé těch největších výsledků jsou náležitě oslavováni, a ukáže-li se časem, že jejich výsledek v historických statistikách přežívá, bývají uvedeni do symbolické Síně slávy českého lyžování. Konkrétně tam vstoupí ti, kdo získají cenný kov na mistrovství světa nebo na zimní olympiádě, jejich trenéři, ale i průkopníci lyžování obecně, úspěšní předsedové Svazu lyžařů, vysocí činovníci FIS, lyžařští pedagogové, cvičitelé, rozhodčí i další.
Skiinterkriterium - Jak držet krok s první ligou žákovského lyžování

Pro české a slovenské sjezdaře bývalo Skiinterkriterium branou do mezinárodního lyžování. Těžko bychom dnes mezi lyžaři narozenými po roce 1980 hledali závodníka, který by tradiční podnik v Říčkách neznal. A i když lesk vyvolaný kvalitou zúčastněných závodníků v posledním desetiletí přece jen poněkud pohasl, Skiinterkriterium má historicky na scéně mezinárodního žákovského lyžování pevnou a stále také uznávanou pozici.
Křižovatky Karolíny Erbanové - Lyžařka, co zběhla k bruslím

Podtitulek fejetonu by mohl mít taky podobu: „Mohla mít ČR na ZOH víc sjezdařských medailí?“ Povídání s bronzovou medailistkou z rychlobruslařské pětistovky K. Erbanovou přineslo reminiscence na její sportovní začátky. Tam měla sjezdařina svůj post – Kája se na lyžích z kopce spouštěla ve Špindlu od svých 3 let až do 5. třídy ZŠ.
Z Pece za svobodou

Po srpnové okupaci v roce 1968 opustily Československo desetitisíce našich občanů. Z lyžařské komunity, která byla o poznání svobodomyslnější, jich odešly na Západ stovky. Obdobné příběhy českých lyžařů zažívaly všechny horské oblasti v pohraničí, my si připomeneme osudy několika z těch, jejichž původním domovem byla Pec pod Sněžkou a nejbližší okolí. Přes Svobodu nad Úpou se vydávali za skutečnou svobodou.
Jak se dobře rozlyžovat

Sezóna je za dveřmi, vybavení připraveno a nás čeká první výlet za sněhem a na něm první oblouky. A vězte, že na nich záleží úplně nejvíc. Jak se rozlyžujete, tak budete pak lyžovat celou sezónu. V následujících řádcích vám zkusím poradit, jak na to.
Jin a Jang – rovnováha nejen při lyžování

Čekáte hlubokou filozofii? Musím vás trochu zklamat, princip Jin a Jang, dvou opačných, ale doplňujících se sil, totiž tentokrát připodobní, jak funguje (nejen) lyžařovo tělo. Dominuje-li jedna část, vyvolá opačnou reakci druhé, aby náš organismus setrval v rovnováze. Rovnováha je totiž základním principem nejen pohybu na lyžích.
Ponožky - S čím vším si musí poradit?

V říjnovém SNOW se vždy věnujeme první vrstvě oblečení, a tradici neporušíme ani letos. Pod drobnohled se tentokrát dostanou ponožky, neboť jsou v nejtěsnějším kontaktu s našima nohama a roli první vrstvy plní na 100 %. Anebo toho mají na práci ještě víc?
Riširi - freeridová sopka v moři

Již 5 let nám japonský prašan nedává oddychnout a musíme se kvůli němu každý rok na Hokkaidó vracet. Začali jsme ježděním na jihozápadě ostrova. Ze známého Niseka jsme rychle zamířili do ostatních středisek v oblasti. Poté se nám zachtělo více do backcountry a přesunuli jsme svoji pozornost do centrálního Hokkaida, konkrétně do Národního parku Daisetzusan s nejvyššími vrcholky na ostrově. Pět set sopek, které se na Hokkaidu nachází, by nás jistě ještě na pár let zabavilo, my jsme ale hledali něco speciálního.
Merano a okolí: lyžování v pravém srdci Tyrolska

Jihotyrolské Merano není vůbec typickou lyžařskou adresou, i když v jeho okolí se zdvihají třítisícovky a na jejich svazích nemálo vynikajících sjezdovek. Výlety v okolí Merana slibují malé, milé a turistů prosté areály, ale i mnoho dojíždění po klikatých horských silnicích. Je to ideální oblast pro milovníky komorních lyžařských středisek a silničních horských „prémií“ v jednom.
Paganella: líheň malých lyžařů

Paganella je prakticky bezchybné rodinné středisko s velmi vlídnými lyžařskými terény, atrakcemi pro děti a příjemným městečkem přímo na úpatí sjezdovek, kde se dá pořídit pobyt v hotelu za přiměřenou cenu i v hlavní sezóně. O víkendu nebo prázdninách ovšem můžete z množství lyžařských kurzů, svíjejících se po sjezdovkách jako hadi, získat pocit, že bez dětí je sem vstup zakázán.
Od dětského parku až po boulový svah - Hornorakouská střediska nadchnou děti pro lyžování

Děti si mají na lyžích užít hlavně radost, ostatně stejně jako dospělí. Je jasné, že pro jejich první obloučky je potřeba vybrat vhodné středisko s atraktivním začátečnickým parkem. A když děti opustí cvičný svah, budou v první řadě potřebovat přehledný areál sjezdovek. A přesně taková jsou hornorakouská střediska.
Dolní Morava chce být příběhem

Nová sjezdovka od Slaměnky ke Slonovi a další vyhlídková horská chata s restaurací čeká letos na lyžaře v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem. Za posledních 10 let se tu investovala již půldruhá miliarda korun a plány ještě zdaleka nejsou u konce. To hlavní, čím chce Dolní Morava konkurovat, jsou ale zážitky.
Trefy & minely

Ve všem humbuku, jemuž jsou spotřebitelské smysly vystaveny na denní bázi – úkol přimět publikum, aby si všimlo právě vašeho brandu, zastavilo se a prohlédlo, poslechlo nebo si přečetlo nachystaný vzkaz, vyžaduje dělat poctivou marketingovou práci. Po letech učení se, experimentování a souvisejících častých přešlapů se zdá, že v oboru se zabydluje čím dál větší vyzrálost.
Jakou máte kapacitu?

Máte představu, kolik z vaší optimální obsazenosti lanovek vám ubírá neefektivní provoz? Lze to zjistit.
Be simple! Jednoduchý lyžařský start-up

Všechno se dá vždy dělat lépe, anebo alespoň nově. I v tak konzervativní branži, jako je půjčování lyží. Její vody rozvířil před nějakými dvěma třemi lety nový koncept s označením Simplerent. Zaměřil se na komfort a kvalitu služby a… nese to ovoce. Abychom pohlédli malinko do zákulisí projektu, pozvali jsme k rozhovoru ředitele a spolumajitele společnosti, Lukáše Juska.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 110!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!