Bike SNOW tour je letní cyklistická obdoba zimní lyžařské SNOW tour neboli reportážní turné po atrakcích horských středisek všeho druhu.
BIKE tour TIP 2018 - Jak vybrat osvětlení na kolo from SNOW.cz on Vimeo.


Zásadní otázkou při výběru světla je kde a kdy chcete jezdit. Pokud chcete jezdit jen z práce do práce v podzimních dnech, postačí jednoduché blikačky (zadní i přední). Cena jedné blikačky se pohybuje od 100 Kč, dle propracování úchytu se ale cena může vyšplhat i výš.


KNOG Mini Chippy Twinpack - 1 299 Kč


Pokud máte v plánu dát si delší trénink mimo osvětlené cesty, můžete nakombinovat zadní blikačku s lepším světlem na řídítkách. V těchto případech se při výběru předního světla budete orientovat zpravidla dle jeho svítivosti, která se udává v lumenech. Jestliže nehodláte jezdit v hlubokých lesích, postačí světlo se svítivostí 450 lumenů, jejichž cena se pohybuje kolem 400 Kč. Dražší variantou je například světlo KNOG PWR Commuter (1 290 Kč), které na rozdíl od běžných světel disponuje integrovanou powerbankou 850 mAh, díky níž můžete nabíjet i další přístroje jako například mobilní telefon, hodinky Garmin nebo Gopro kameru. Nejsou tedy zapotřebí žádné tužkové baterie.


KNOG PWR Commuter 450L - 1 290 Kč


Bikerům, kteří chtějí i na podzim jezdit či trénovat v tmavém zalesněném terénu, se budou hodit světla s větší svítivostí, tedy od 600 až 1 000 lumenů. KNOG PWR Trail má 1 000 lumenů, s nimiž se můžete klidně vrhnout na jakýkoliv lesní trail. Světlo má rovněž powerbanku, tentokrát už s 5 000 mAh.


KNOG PWR Trail 1000L - 2 690 Kč

Cena světla se odvíjí především od dvou parametrů – svítivosti a kapacity akumulátoru. Dražší světla se pak vyznačují také propracovanými úchyty, zmíněná světla KNOG PWR mají například systém rychloupínací objímky, která se dá přímo na řídítkách dle potřeby utáhnout a máte tak záruku, že i při větším „drncání“ se vám světlo nesklopí dolů.


O světlech nás odborně informoval Tomáš Vokrouhlík z prodejny mojekolo.cz v pražském Žižkově.