Vantage jsou lyže určené pro čistokrevný celodenní allmountain. Široká kolekce nabízí šířky od tradičních 86 až po freeridových 107 mm, v nabídce je unisex i speciální dámská kolekce. Letošní Vantage ale přichází se zásadní novinkou, technologií Prolite, která byla s úspěchem již dříve použita na legendárních botách Hawx. Prolite pracuje s různou sílou materiálu v různých částech lyže. Zatímco v oblasti nad hranami je jádro lyže extrémně vyztužené, uprostřed je naopak tak tenké, že je až téměř průhledné. V testech se tak všechny nové Vantage ukázaly jako velmi lehké, snadno ovladatelné, přesto však výborné na velmi tvrdém a upraveném podkladu, právě díky ojedinělé konstrukci.


Atomic Vantage 97 TI s parametry R 19,1 m (při 180 cm) a šířkou 131,5–97–120,5


Dámská Atomic Vantage 90 TI W nabízí rádius 16,5 m (161 cm) a parametry 124,5–90–111


Nejprodávanější boty na světě

Hawx Prime jsou allmountainové boty, které si ve své kategorii vydobyly první místo mezi nejprodávanějšími na světě. Letos zcela nově přichází s technologií Prolite, která je použita i u nových lyží Vantage. Běžným postupem při výrobě lyžařských bot je vytvoření silného skeletu a postupné ubírání materiálu pro redukci hmotnosti. Prolite ke stavbě lyží i bot přistupuje opačně. Základem je tenká konstrukce, na kterou se postupně přidává materiál pouze v oblastech, kde je to třeba. Nové Hawx Prime kromě konstrukce Prolite disponují komfortní, ale stále sportovní šířkou 100 mm, flex indexem 130 nebo technologií Memory Fit pro tvarování skeletu a vnitřní botičky.

Atomic Hawx Prime 95 nabízí obdobný komfort pro dámská chodidla (šíře 100 mm) Atomic Hawx Prime 130 S, šířka chodidla 100 mm

8x lepší viditelnost

To, co dělá brýle Count 360° HD unikátními, je kombinace dvou technologií. Rozlišení HD zásadně ovlivňuje kontrast při horších světelných podmínkách. Dvojité sklo FDL (Fusion Double Lens), revoluční technologie laminace zorníků, naopak snižuje veškeré odlesky a odrazy světla v brýlích na minimum. Tato kombinace nabízí v mlze a difuzním světle až 8x lepší viditelnost, než je běžný standard na současném trhu. Kromě unikátního zorníku disponují nové brýle Count technologií Live Fit pro lepší usazení na obličeji a jsou konstruovány tak, aby přesně seděly v kombinaci s helmami Count.

Přilba Marcela Hirschera a Mikaely Shiffrin

Helmy Count najdeme v kolekci Atomic hned v několika variantách. Modely Count Amid a Amid RS jsou určeny pro všechny ambiciózní jezdce. O tom svědčí i fakt, že je používají vítězové Světového poháru v alpském lyžování Marcel Hirscher a Mikaela Shiffrin. Velmi oblíbena je ale i mezi freeridery. Helmy přináší kombinaci dvou inovativních technologií. AMID (Atomic Multi-Directional Impact Deflector) je technologie, která dokáže velmi dobře absorbovat i nárazy, jež nejsou zcela přímé, ale vznikají pod různými úhly. V kombinaci s technologií Inverted Hybrid Construction, která ojedinělou konstrukcí zajišťuje vysokou pevnost a odolnost helmy zejména na čele a na stranách, kde hrozí největší nárazy, máme k dispozici helmu, jež poskytuje o 40 % vyšší stupeň ochrany, než jaký požadují současné bezpečnostní standardy. Přesto však tato helma zůstává velmi lehká.
Přilba Count Amid i brýle Count 360° HD se nabízejí i v elegantní dámské variantě - viz foto vpravo.

Nejtenčí a nejprodyšnější chránič na světě

Novinkou pro sezónu 2018/2019 je chránič páteře Live Shield Vest AMID, který se může pochlubit hned třemi prvenstvími. Jedná se o vůbec nejtenčí, nejvíce prodyšný a nejvíce přizpůsobivý chránič na trhu. Stejně jako u helem Count stojí za vším technologie AMID (Atomic Multi-directional Impact Deflector). Revoluční materiál dokáže velmi dobře absorbovat energii při nárazech, ale také se výborně přizpůsobuje pohybům těla při jakýchkoliv teplotách a lyžaře nijak neomezuje. Díky tomu, že je velmi tenký, je také prodyšný jako běžné první vrstvy sportovního prádla.