Aktualizace z 18. 8. 2020:
V sezóně 2020/21 se akce skipas zdarma pro děti do 12,99 let již bohužel opakovat nebude.

Protože si ve Švýcarsku uvědomují, že děti na lyžích určují budoucnost horských destinací, rozhodli se rodiny s dětmi podpořit. Z centrály turistického ruchu oslovili lyžařská střediska, která věnovala omezený počet dětských 6denních skipasů formou „inteligentní“ loterie – tedy loterie, která vedle faktoru náhody sleduje i typy návštěvníků nebo oblibu jednotlivých středisek. Díky této loterii bude moci 12 650 dětí lyžovat v sezóně 2019/20 na švýcarských sjezdovkách bez toho, aniž by jejich rodiče museli platit skipas.

Vyhrajte dětem skipas!

Ve většině středisek lyžují děti do věku 6 let zdarma, někde až do 9 let. Jedná se tedy o skipasy pro děti ve věku od 6 do 12,99 let. Každé středisko se rozhodlo do soutěže věnovat jiný počet skipasů, vždy je polovina určena stálým hostům a polovina těm, kteří přijíždějí poprvé (rozřazení již v první soutěžní otázce).

Skipas je platný 6 po sobě jdoucích dní v zimní sezoně 2019/2020, od 21. 12. 2019 až do konce sezony v konkrétním středisku a každý dospělý může soutěžit o jeden skipas pro dítě pouze jednou.

Při vyplňování soutěže vidíte, kolik skipasů je ve hře ve vybraném středisku i kolik je tam již soutěžících. Střediska a jejich nabídku si můžete prohlédnout, jakmile ale výběr potvrdíte, není už možné středisko měnit.

Losování výherců provede náhodným výběrem počítačový program a do 15. 11. 2019 budou všichni účastníci soutěže vyrozuměni e-mailovou zprávou, zda skipas získali nebo se na ně štěstí neusmálo. Do 20. 12. 2019 pak výherci obdrží voucher nebo kód pro vyzvednutí skipasu na místě.

Detailní pravidla soutěže najdete na MojeSvycarsko.com.

12 650 týdenních skipasů - 44 švýcarských středisek - Děti od 6 do 12,99 let

O skipas pro děti soutěžte na MojeSvycarsko­.com/kids4fre­e!

Hodně štěstí přeje SNOW!

Jeden tip na konec: pokud chcete mít jistotu skipasu zdarma, zkuste středisko Splügen v kantonu Graubünden. Tam lyžují zdarma děti až do dvanácti let.

Střediska zapojená do soutěže Kids4Free:

Andermatt – Disentis – Sedrun ; Arosa Lenzerheide ; Bivio ; Davos Klosters ; Engadin St. Moritz ; Fideris Heuberge ; Grüsch-Danusa ; Hochwang / St. Peter ; Laax Savognin ; Scuol ; Splügen – Tambo ; Tschappina – Heinzenberg ; Tschiertschen ; Val Müstair ; Vals ; Zermatt ; Aletsch-Arena ; Saas-Fee ; Blatten-Belalp ; Grächen - St. Niklaus ; Leukerbad ; Bellwald ; La Fouly - Champex-Lac ; Evolène ; Gampel-Jeizinen Moosalpregion ; Saas-Grund Hohsaas ; Adelboden – Lenk ; Grimmialp ; Gstaad ; Jungfrau Ski Region ; Meiringen Hasliberg ; Selital ; Engelberg Titlis ; Klewenalp - Stockhütte ; Mythenregion ; Rigi ; Sörenberg ; Stoos ; Alpes Vaudoises ; Sainte-Croix / Les Rasses ; Les Paccots ; Pizol ; Braunwald ; Airolo – Pesciüm