Hodinky jsou nejblíže platebnímu terminálu

Samotná platba probíhá podobně jako u platební karty. Hodinky ale před platbou nemusíte hledat v peněžence nebo v kabelce. Také PIN kód stačí zadat pouze jednou, dokud hodinky nesundáte z ruky, hodinky si jej pamatují a nevyžadují jeho opakované zadávání. Hodinky jsou při platbě nezávislé a nepotřebují pro uskutečnění platby přítomnost mobilního telefonu nebo samotné platební karty. Platby se tak hodí zvláště v situacích, kdy máte s sebou minimum věcí jako například během sportování, na procházce, lyžování či běžky nevyjímaje. Dobrou zprávou je, že hodinkami jde platit i v řadě lyžařských středisek, a to jak u nás, tak i v zahraničí.

Bezpečnější, než platební karty

Hodinky při platbě pracují s virtuální peněženkou, ve které mohou mít informace až o několika platebních kartách současně. Možnost podobného využití platebních karet přináší nová platební technologie tzv. „tokenů“. Tokeny umožňují hodinkám zabezpečeně komunikovat s platebními terminály a navzájem nepředávat kompletní informace o platební kartě, jako je číslo karty nebo její platnost. Platba hodinkami je tak bezpečnější než běžné platby platební kartou. Pro využití plateb v hodinkách je kromě hodinek s technologií Garmin Pay potřeba mít platební kartu od banky, která platby podporuje. Mezi takové banky u nás patří Moneta Money Bank nebo Komerční banka. Obě banky nabízí službu Garmin Pay pro platební karty Visa nebo Mastercard. V blízké době se očekává rozšíření služby i na další české banky.

Hodinky využijete i na lyžích

Hodinky s podporou Garmin Pay jsou užitečné nejen během placení. Modely fénix5 Plus, vívoactive3 nebo Forerunner 645 mají všestranné sportovní využití a umí podrobně změřit a zaznamenat dokonce i běžecké nebo sjezdové lyžování. Na sjezdovce využívají speciální funkce, které umí automaticky pozastavit stopky a záznam statistik o pohybu během jízdy lanovkou. Hodinky během dne spočítají, kolikrát jste sjeli sjezdovku, kolik kilometrů jste nalyžovali a jaké bylo jednotlivé nebo celkové zdolané převýšení. U každého jednotlivého sjezdu zaznamenají maximální dosaženou rychlost a také čas. Všechna měřená data průběžně ukládají do své paměti a na konci dne přenesou do kalendáře, ve kterém přehledně uchovávají vaše sportovní záznamy.

Hodinky s podporou Garmin Pay plateb

Garmin fénix5 Plus a Garmin vívoactive3 jsou příkladem hodinek, které nabízejí podporu bezkontaktních plateb Garmin Pay. Zatímco fénix5 bychom vzhledem k jejich robustnosti doporučili spíše pro urostlé muže, vívoactive3 jsou malé a lehké hodinky, které sedí i na menší dámské zápěstí. Oba modely nabízí kombinaci funkcí chytrých a všestranných sportovních hodinek a využijete je nejen při platbách, ale také při běhu, jízdě na kole, plavání, lyžování, golfu a dalších sportovních aktivitách.

Cena modelu fénix5 Plus začíná na 17 990 Kč, vívoactive3 pak od 5 990 Kč.