Vedení společnosti Head Sport GmbH se rozhodlo se segmentem ski clothes významně pohnout a učinilo k tomu několik seriózních kroků. Jedním z nich je angažmá nového ředitele divize lyžařského a tenisového oblečení Romana Stepka, v oboru vysoce uznávaného odborníka. První kolekce tvořená pod jeho vedením je na světě a my jsme měli šanci několik kousků vyzkoušet.

Už na první pohled je na oblečení vidět snaha posunout Head ski wear směrem k zákazníkům, kteří si potrpí na kvalitu. Jsou používány odpovídající materiály, design je ve většině případů spíš elegantní, někdy až strohý. Zároveň mu ale nechybí sportovní look, o to se starají střihy a vždy silně akcentovaná funkčnost. My jsme v kolekci sáhli po zateplené bundě Pinnacle a stejnojmenných kalhotách, jako lehčí variantu jsme potom vybrali větrovku a k ní nezateplené kalhoty Highland.

Teplejší komplet Pinnacle

V sytě šedivé barvě je bunda Pinnacle vyloženě elegantním kouskem, za který se nemusíte stydět ani v podvečer na pěší zóně v Madonně di Campiglio. Pružný 4-Way Stretch materiál s mikroporézní laminací má na povrchu zajímavou strukturu, která bundu při pozornějším prozkoumání činí opravdu zajímavou a dává já docela luxusní punc. Nás ale víc zajímala funkčnost, přece jen se jedná o pravověrné lyžařské oblečení. A bunda nás v tomto ohledu nadchla! Především, všechny materiály, jak svrchní, tak izolační, jsou značně pružné, nikde tedy nic netáhne a bundu na těle skoro ani necítíte. Je sice zateplená PrimaLoftem, v rukávech o něco méně než na těle, nicméně se v žádném případě nejedná o přehnaně teplé nebo dokonce těžké oblečení. Hodí se pro aktivní, sportovně orientované lyžaře, kteří na kopec nepřišli odpočívat.

Pro takto popsaného zákazníka je na předních příčkách priorit vždy funkčnost, s níž úzce souvisí prodyšnost materiálů a jistě také detaily, jako jsou kvalitní zipy, podlepené švy a tak podobně. Bunda Head Pinnacle tohle všechno „umí”. Prodyšnost 20 000g/m2/24h je podporována chytře, trochu netypicky umístěným odvětráním na zadní straně horní partie rukávů, samozřejmostí je vnitřní „snow-catcher” a stejně fungující elastické manžety na konci rukávů. To všechno přispívá k pocitu, že se v této bundě cítíte jako v bavlnce, i když třeba venku vládne nepříznivé počasí. Ale co je to vlastně nepříznivé počasí? Určitě také znáte onu odzbrojující pravdu všech prodejců outdoorového oblečení: Neexistuje špatné počasí, jen špatné oblečení.

Kalhoty stejné modelové řady jsou materiálově velice podobné bundě Pinnacle, i zde se jedná o relativně vysoce pružný materiál s mikroporézní laminací a lehkým zateplením PrimaLoftem o gramáži 40 g. Kalhoty mají vše, co dobré lyžařské kalhoty potřebují, nás nadmíru zaujala zvýšená část zad - ochrana ledvin. Ta díky šikovnému vyztužení vždy perfektně drží na svém místě a dokonale plní svoji funkci. Patříte-li mezi ty, kdo u lyžařských kalhot nezbytně vyžadují šle, i ty se dají bez problémů v pase uchytit.

Abychom jenom nechválili, to totiž bývá podezřelé, na náš vkus jsou kalhoty Head Pinnacle dost úzké. Tak tak je přetáhnete přes lyžáky. Ale nakonec je určitě přetáhnete a vše bude v pořádku. Díky strečovým materiálům, jak už bylo zdůrazněno u bundy, skutečně nehrozí, že by vás kalhoty, i přes svůj relativně těsný střih, jakkoliv omezovali v pohybu. A „slim” linie je přece jen podstatně blíž eleganci, než tomu bývá třeba u různých kalhot freeridových. Ale to je samozřejmě otázka vkusu každého z nás.


Bunda a kalhoty Head Pinnacle

Podšívka: 83% Polyester, 17% Zateplení: PrimaLoft 60g a PrimaLoft 40g Svrchní materiál: 100% Polyester


Větrovka a kalhoty Highland

Toto je moderní outdoorové oblečení, jak má být. Lehké, funkční, pohodlné. Opět zaujme vysoká míra elasticity, v základním materiálu je 17 % elastanu. Kalhoty, opět značně úzkého střihu, mají po celé délce nohavic zipy, a tak můžete třeba při cestě vzhůru do kopce větrat dle libosti. Ano, tyto kalhoty jsou, na rozdíl od modelu Pinnacle, určené pro outdoor více méně všeho druhu. Při bližším pohledu na materiál zaujme jeho viditelně mřížkovaná struktura, což by možná mohlo značit i větší odolnost proti oděru? V každém případě vodní sloupec 20 000 mm a prodyšnost 20 tisíc gramů na čtvereční metr za 24 hodin garantují ty správné vlastnosti pro opravdu aktivní sportování v terénu. A možná nejen v zimě.

Bunda s PU laminací je vyloženě lehoučká, má kapuci, jež zároveň tvoří hodně vysoký límec. Samozřejmostí jsou opět podlepené švy, všechny kapsy s vodotěsnými zipy, vnitřní snow gaiter lze z pasu bundy odepnout. Prodyšnost standardních 20, v podpaží odvětrání na zip.

Přes maximální funkčnost je také u této bundy třeba vyzdvihnout její elegantní look. A nabízena je hned ve čtyřech jednobarevných provedeních.


Bunda a kalhoty Highland

Podšívka: 83% Polyester, 17% Svrchní materiál: 100% Polyester


Testovali jsme také střední vrstvu, dvě mikiny na zip s různou mírou zateplení. A osvědčili se náramně. Se svrchními bundami je lze dobře kombinovat, tomu napomáhá bezproblémová černá a šedá barva. Pokud si vyberete správnou velikost, potom oceníte i dobře vymyšlený anatomický střih, který je podle našeho názoru u střední vrstvy klíčovým faktorem na cestě k pohodlí a funkčnosti.