1. Lyže Fischer

Který lyžař by nechtěl pod stromečkem najít zbrusu nová prkýnka? My jsme po léta spokojeni s „fišerkami“, jejichž vlajkovou lodí je kolekce lyží The Curv, které se pyšní trojitým radiusem. Ten má slibovat přesnější zahájení oblouku s perfektním skluzem po hranách a závěrečné zrychlení z oblouku. Novinkou z této řady je model RC4 The Curv CB, které disponují speciální dvoudílnou podložkou Curv Booster, díky které jsou lyže výborně ovladatelné i ve vysoké rychlosti. Naším tipem z této řady je model RC4 The Curv GT, které kloubí ryze sportovní styl s komfortem větší šířky pod botou. Sportovní akcent získává lyže díky tvrdosti, kterou zajišťují titanalové pláty a za stabilitu vděčí šířce 80 mm pod botou. Pro sportovně laděné dámy-sjezdařky přišel Fischer už loni s dámskou řadou My a konkrétně model My Curv je model vhodný pro velmi sportovní lyžařky, ne-li bývalé závodnice. Fischer ve svých kolekcích nezapomíná ani na freeridery a skialpinisty. Co se týká lyžařských bot, stále platí, že „fišerácké“ přezkáče vám díky speciálnímu tvarování skeletu technologií Vacuum Full Fit padnou jak ulité a zohledňují i netypické výrůstky na nohách. Nově se technologie tvarování uplatňuje i u skialpinistických bot. Novinkou v oblasti bot je řada freeridových bot Ranger Free, u kterých lze nastavovat pohyblivost skeletu drobnou páčkou, takže během pár vteřin přenastavíte boty na stoupání nebo na sjezd.


Cena lyží Fischer RC4 The Curv CB: 26 390 Kč
Cena lyží Fischer RC4 The Curv GT: 23 790 Kč
Cena lyží Fischer My Curv: 15 990 Kč
Cena lyžařských bot Fischer Ranger Free 100 walk: 13 290 Kč


SNOW tour TIP 2019: Lyže Fischer from SNOW.cz on Vimeo.
2. Oblečení Helly Hansen

Kvalitní lyžařské oblečení ve výbavě nemůže chybět. Třetím rokem se na lyžích halíme do lyžařských kompletů norské značky Helly Hansen, která se zaměřuje především na profesionály, takže hlavní důraz je kladen na kvalitu. Letos ještě víc než kdy jindy přitlačila značka i na design, takže v kolekcích najdete originální maskáčové komplety s elegantními prvky. Oblečení Helly Hansen se obecně vyznačuje systémem H2Flow, který udržuje lyžaře v suchu a v teple zároveň. Užitečná je také kapsa Life Pocekt, která je speciálně zateplená, takže například baterka u telefonu nebo kamery vám i v mrazech déle vydrží a celkově se udržuje jejich životnost. Dámy ocení i neotřelý design termoprádla Helly Hansen a obecně každý lyžař může být potěšen akcí Ski Free, kdy oproti visačce na zakoupeném Helly Hansen produktu získáte v lyžařských střediscích Lipno a Dolní Morava dvoudenní skipas za cenu jednodenního.


Cena bundy Helly Hansen Powderqueen 2.0 jacket: 10 990 Kč
Cena termotrika Helly Hansen Lifa Active Graphic: 1 490 Kč
3. Akční kamery Lamax******** S akční kamerou Lamax můžete mít ze sjezdovky nebo i volného terénu spoustu zábavných vzpomínek. Nová kamera od Lamaxu X10.1 je modernizace již známé kamery X 10 Taurus. Novinka nepřináší jen moderní design, ale i spoustu technických zlepšení kamery. Takzvané „vnitřnosti“ kamery prošli kompletním upgradem, takže se můžeme těšit na kvalitní a ostrý obraz. Natáčení ve tmě a v noci bude zase o něco kvalitnější. Také se můžeme těšit na SLOWmotion v plné síle a to až ve 240 snímcích za sekundu tzn. 8x zpomalení se zachováním kvality. Wifi připojení k mobilnímu telefonu je samozřejmostí – fotky můžete sdílet okamžitě na sjezdovce. K Lamaxu je dodáváno i bohaté příslušenství, které je součástí ceny, např. dálkový ovladač. 2 baterie a spousty držáků včetně praktického pouzdra na přepravu.


Cena kamery Lamax X10.1 s příslušenstvím: 5 990 Kč
4. Helmy a brýle Smith

Velmi oblíbenými lyžařskými vánočními dárky jsou samozřejmě pestrobarevné helmy a brýle. Nejen slušivé, ale i velmi kvalitní a fungující modely jsou helmy značky Smith, které jsou obecně velmi lehoučké a díky systému Boa 360 se dají helmy kolečkem utahovat po celém obvodu hlavy a tím skvěle padnou. Vyšší modely disponují speciálním materiálem koroydem, který při nárazu pohltí energii až o 30%. Výborný poměr cena/výkon má model helmy Mission, který obsahuje zmíněný koroyd, upínání Boa 360, uzavíratelnou ventilaci, vyjímatelnou vložku a propracovaný systém odvětrávání a to za cenu 2 499 Kč. Do helem kompatibilně padnou i brýle Smith, jejichž parketou jsou hlavně kvalitní skla, která se nemlží. Letošní novinkou je model I/O Mag, které se pyšní magnetickým sklem, takže výměna je velmi jednoduchá.


Cena helmy Smith Mission: 2 499 Kč
Cena brýlí Smith I/O Mag: 5 999 Kč
5. Vyhřívané produkty Lenz a Zanier

Jako další vánoční tip nesmí chybět moje oblíbené vyhřívané ponožky Lenz a vyhřívané rukavice Zanier, bez kterých už bych se na kopci neobešla (my holky to máme s tou zimou trochu jinak. Ponožky mi drží už čtvrtou sezonu (nebojte, peru je!) a s výhřevností nepolevují. Mají tři stupně výhřevnosti, přičemž mně i v minus 20 stačí stupeň druhý. Baterka nad lyžákou ničemu nepřekáží, jen se nesmí zapomenout každý večer před lyžováním nabít, a pak už máte nohy v teple celý další den. Výhodou oproti vyhřívaným vložkám je „kapsa“ na palce u nohou, takže ponožka hřeje na rozdíl od vložky i seshora. Podobně funguje také vyhřívaná vesta Lenz nebo vyhřívané rukavice Zanier. U rukavic máte baterku uloženou přímo v rukavici z vnitřní strany zápěstí, u vesty zas v kapsách na stranách břicha. U rukavic využívám nejčastěji nejvyšší možný stupeň, a aby bylo prohřátí stoprocentní, musí se špičky prstů natěsno dotýkat prstů rukavic, proto je potřeba volit naprosto přesnou velikost rukavic, aby byly správně „těsné“. Výhřevnost ponožek a vesty lze regulovat pomocí aplikace Lenz Heat App přímo na vašem telefonu.


Cena vyhřívaných ponožek Lenz: 6 990 Kč
Cena vyhřívaných rukavic Zanier: 9 850 Kč
Cena vyhřívané vesty Lenz: 8 390 Kč


SNOW tour tip 2018: Lenz from SNOW.cz on Vimeo.
5. Sněžné brusle Sled Dogs

Zpestřením nejen pro lyžaře mohou být „lyžařské brusle“ Sled Dogs. Tato alternativa k lyžím vypadá jako klasické lyžáky, jen máte na podrážce kraťoučkou skluznici, takže princip je zcela stejný jako na lyžích, jen nepotřebujete žádné hůlky a naopak si můžete i „zabruslit“. Sled Dogs si díky krátké skluzové ploše poradí snadno i s plotnami a neupravenou rozježděnou sjezdovkou, takže jsou ideálními společníky na odpolední sjezdovku. Pokud si koupí nejste jistí, můžete si zkusit tyto sněžné brusle nejprve otestovat na letošních akcích SNOW tour.


Cena Sled Dogs: 5 000–10 000 Kč


Sled Dogs from SNOW.cz on Vimeo.
6. Strava pro sportovce Chimpanzee

Na sjezdovce často vyhládne a ne vždy je po ruce možnost plnohodntného jídla, nebo něčeho, co nám u lyžování dodá energii. Česká značka Chimpanzee se zabývá čistě sportovní stravou, jako jsou tyčinky, energetické bonbony, proteinové nebo sachridové nápoje a také ovesné kaše. U produktů je kladen důraz na kvalitu poiužitých surovin (bio suroviny) a také na funkčnost vzhledem k pohybové aktivitě. Do kapsy se na sjezdovku hodí tyčinka, kterou můžete zakoupit v různých příchutích. Rychlým a snadno konkzumovatelným zdrojem energie jsou také bonbony chimpanzee, které mají nízký glykemický index, takže se energie uvolňuje postupně. Neobsahují kofein a výborně chutnají, takže je mohou konzumovat i děti.

7. Zvýhodněný skipas ze Skipasomat.cz

Povedeným lyžařským dárkem může být i skipas, který na Skipasomat.cz získáte se slevou 30 až 40 % oproti běžné ceně. V nabídce najdete zejména česká a slovenská lyžařská střediska, ale i něco z Alp.
Partneři SNOW tour:


Na Stubai jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřáli nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.