Pro oblast Prahy a středních Čech vznikl tzv. Freejump park v Mlékojedech u Prahy. A jelikož ležet u vody je nuda, ale chladit se ve vodě je v létě potřeba, máme za to, že skákání s lyžemi či prknem do vody (a tím i trénink na zimu) je ideální letní aktivitou. I proto jsme do Mlékojed sami vyrazili vyzkoušet pohostinnost Freejump parku.

Alena Zárybnická v akci
Alena Zárybnická, foto Petr Socha/SNOW.CZ

Uvítal nás Vláďa Zlešák zvaný Džudy, místo zbytečných řečí pustil vodu a my mohli skákat. První skok opatrně, ale potom už uvolněněji a lépe. On i nikterak obrovský skok dokáže polechtat nadledvinky a vypudit z nich trochu toho adrenalinového roztoku. Alespoň u nás, pro který skoky do vody s lyžemi na nohou nejsou denním chlebem. Po nějaké půlhodince skákání se začalo stmívat natolik, že musel pomoci i velký reflektor nahoře na můstku. Příjemná změna atmosféry: Den se chýlí, kolem se proplétá vůně grilu a vody z jezera. Ticho, jen šustění nahazovaného vlasce, malý žbluňk návnady, vrčení skluznice na kartáčích a velký žbluňk lyžaře… A zase ticho. Sportovní večer jsme zakončili marným hledáním lyže, kterou ztratil Víťa Zárybnický. A po osušení a převlečení dlouho poseděli v nedalekém stánku u drinku a skromné večeře.

Džudy do celého parku investoval již přes půl milionu, přesto si celý minikomplex uchovává svou spontánní tvář a působí spíš jako hnízdo zasvěcených než jako veřejné koupaliště. Vedle hlavního můstku je i jeden rail s nájezdem končící ve vodě, v okolí pak vedle trampolíny ještě několik dalších railů a boxů apod. obložených matracemi a s vlastními nájezdy. Džudy si proto slibuje, že to zde pofrčí až do října.

 
s úsměvem jde všechno líp... 
Poznáte ji?  

Vedle ježdění a skákání tu začalo letět i rybaření, úlovky končí na grilu, který nahrazuje táborový oheň a svolává všechny kempaře k siestě (výhoda živé vody, ve Štítech asi rybu neulovíte). Kdo nechytá či negriluje, může zajít do zmíněného nedalekého stánku nebo na protější pláž, kde je skutečná hospoda či třeba beach volejbalové hřiště.

Kdo chcete takto plodně trávit své letní (a podzimní) dny, koukněte na více informací na www.freejump.net.

velký skok 
 Velký mlékojedský skok