Funkční prádlo je třeba ale vždy volit tak, aby bylo schopné sekundovat v okamžicích, kdy vykonáváme nejintenzivnější pohyby směrem vzhůru. Největším nepřítelem v boji se zimními podmínkami je totiž pot hromadící se na povrchu těla a v první vrstvě. Jednoduše vaše funkční triko musí umět „udýchat” jakoukoliv situaci.

Z výše popsaného je jasné, že izolační funkci musí zajistit teprve až 2. vrstva, která bude vytvářet dodatečný tepelný komfort ve chvílích, kdy intenzita pohybu poklesne.

Pokud se nezaměřujete na výkonnostní skialp, ale spíš vás baví se toulat po kopcích, tak máte z pohledu výběru funkčního prádla dvě možnosti volby materiálu: umělé vlákno nebo vlna merino. Pro skutečně intenzivní skialp ve výkonnostním pojetí doporučujeme zvolit čistě syntetické funkční prádlo, které má větší potenciál odvést přebytečné množství potu než produkty z vlny merino. Ale zpět ke klidnějšímu tempu, z nabídky značky Craft vybíráme tyto dvě řady, které se liší právě základní surovinou použitou pro výrobu:

Craft Fuseknit Comfort nahrazuje velmi oblíbenou řadu Active Comfort, aby přinesla ještě měkčí materiál a bezešvou konstrukci nabízející vyšší pohodlí během rozmanité škály zimních aktivit. V porovnání se svým předchůdcem je řada Craft Fuseknit Comfort upletena z jemnějšího materiálu a přichází také s novým vzhledem. Navíc nová pletenina obsahuje ekologicky certifikovanou přízi podle standardu Oeko-Tex®. Je ideální volbou, pokud nesnesete produkty z vlny, blíží se jim nejen svým vzhledem, ale také střihem.

V nabídce jsou varianty s klasickým kulatým výstřihem kolem krku nebo se stojáčkem na zip. Samozřejmě v různém provedení pro dámy a pány.

Prádlo z řady Craft Merino Lightweight kombinuje přírodní vlnu merino (48 %) a vlákno Lyocell (47 % + 5 % elastanu). Střih je mírně volnější, jak se na vlněné prádlo sluší a patří.

Přítomnost Lyocellu zajišťuje komfortní pocit při nošení, zlepšuje tvarovou stálost a výrazně zvyšuje ochranu proti mechanickému opotřebení.

Více na https://craft.vavrys.cz/