Když má říct, kdo je jeho vzorem, okamžitě vystřelí očekávané jméno: Ester Ledecká. Ta dokáže na nejvyšší světové úrovni kloubit lyžování i snowboarding. Navíc je blázen i do všech dalších sportů, výborně hraje beach volejbal, válí na surfu.

Podobně všestranný je také právě Minárik. Začínal na lyžích, kromě toho se věnuje florbalu. „Tréninky mám třikrát týdně, na snowboard mám volno hlavně o víkendech,“ vypočítává dvanáctiletý Kryštof z Ostravy, který se věnuje i turistice.

„S rodinou jezdíme na hory, na kolo, s taťkou na vodu. Začalo mě bavit i posilování. Jezdíme na tábory, kde hrajeme různé hry a dost sportujeme. S mamkou jezdím na lyžařská soustředění,“ popisuje talentovaný snowboardista pestrou sportovní náplň.

Pochopitelně nechce ani šidit školu. „Někdy jsem kvůli sportu ze školy uvolněný. Ale snažím se učivo dohánět odpoledne po tréninku. Na mojí škole mi vycházejí vstříc, chodí na ni spousta dětí, které sportují. Učitelé to tolerují. Snažím se každopádně ve škole dobře fungovat a mít dobré známky,“ popisuje Minárik. Na svém profilu má jako motto uvedené: Rád jezdím na hraně… Což ho přesně vystihuje. Tuhle disciplínu ovládá mistrně.

O minulém víkendu ovládl dva závody v rámci českého mistrovství. „Dařilo se mi, se svým výkonem jsem byl spokojený. V sobotu šlo všechno hladce, neudělal jsem žádnou zvláštní chybu. V neděli se závod vyvíjel podobně, zase jsem měl součet časů z kvalifikace nejlepší a pavoukem jsem postupoval do finále. V něm jsem se tentokrát utkal s jiným závodníkem,“ popisoval český talent.

Celkově si závody moc užil. „Dolní Moravu mám rád. Líbila se mi organizace, byli tam i zahraniční závodníci, kteří jsou pro mě velkou inspirací. Mám navíc super kamarády z naší party Lítacího jelena,“ zmíní netradiční název klubu. Už se stal dvakrát českým mistrem, jednou ovládl slovenský šampionát, dokázal se prosadit i na velkých závodech v Rakousku. Jednou je vyhrál, naposledy byl třetí. „Cítím, že v Rakousku mám větší konkurenci, tím pádem mám samozřejmě z vítězství větší radost,“ popisuje. A jaké má sportovní sny? Jednoduché. „Chci, abych vyhrával. A aby mě to bavilo tak, jak mě to baví teď.“

Prosté, ale výstižné. Vždyť podobně mluví i Ester Ledecká. Závodí, protože jí to baví… Třeba se tady klube Ester Ledecká mezi chlapy… Jméno Kryštof Minárik si zapamatujte.