Lanovky do lyžařského střediska Santa Caterina vyjíždějí přímo z městečka, a tak si tu můžete dopřát opravdu kvalitní ubytování se vším komfortem, a přitom vlastně u lanovky. Toho si návštěvníci Santa Cateriny nesmírně cení. A spokojeni budete i poté, co se necháte sedačkou nebo kabinou vyvézt na svahy. Lyžařské terény nad Santa Caterinou umí uspokojit každého lyžaře, od ambiciózních sportovců po milovníky prosluněných teras. Na jedné straně umí lyžařský areál zprostředkovat domáckou atmosféru, na straně druhé přesvědčí třeba i sjezdovkami s parametry dost dobrými i pro Světový pohár. Nadarmo se neříká, že Santa Caterina má dvě tváře.

Sever proti jihu? Ne, společně!

Na severních svazích lyžařského areálu jde často do tuhého. Logicky, sluníčko sem moc nesvítí, sjezdovky tedy zůstávají přimrzlé a často pěkně rychlé. Kdo má tohle rád, bude se na zdejších červených tratích cítit jako ryba ve vodě. Anebo jako Deborah Compagnoni v dobách největší slávy. Určitě si nenechte ujít 3,7 km dlouhou sjezdovku vybudovanou pro MS v alpském lyžování, které se v Santa Caterině konalo v roce 2005. V posledních letech se právě zde konaly závody Světového poháru ve sjezdu a v super-kombinaci mužů. Neméně atraktivní je ale červená trať vedoucí z druhého nejvyššího bodu areálu Cresta Sobretta až do samého centra Santa Cateriny.

Na jižní straně, pojmenované příznačně Sunny Valley, tam je to o něčem jiném. Tuto část střediska obsluhuje nová osmimístná lanovka, pod kterou se vinou červené sjezdovky, které mají spíše pohodový charakter a zvládnou je i méně zkušení lyžaři. Jsou dlouhé 2 kilometry, začínají v úctyhodné nadmořské výšce 2 881 m n. m., ale hlavně, celý den bývají vystavené slunečnímu svitu!

Kam na skvělou kávu

Jenom úplný mrzout či asketa by odolal posezení na Rifugio Sunny Valley. Podoba zdejší restaurace s kožešinami místo podsedáků ovšem napovídá něco o tom, že tohle není úplně obyčejná horská chata. Chcete-li, můžete zde i bydlet a vězte, že v takovém případě se tedy budete mít. Luxusní pětihvězdičkové apartmány jsou stylově zařízeny tak, aby v jejich interiéru náležitě vyniklo voňavé dřevo dovezené za tím účelem až z Laponska. K dispozici vám mimo jiné bude wellness s venkovní saunou a vířivkou, večer, až všichni zase odjedou do Santa Cateriny, se můžete pustit do ochutnávání skvělého červeného vína, jehož výběr je na Rifugio Sunny Valley ohromující.

Přímo na dojezdu nejznámější sjezdovky v širokém okolí, tratě pojmenované po slavné Deborah Compagnoni, byl letos nově otevřen komplex zahrnující RH+ lounge a také perfektní lyžařské zázemí v podobě perfektně vybavené půjčovny. A pokud vám ještě na lyže něco chybí, dá se zde nakupovat v outletu značky RH+.

Všechno pro děti… a zábavu rodičům

Lyžařské středisko Santa Caterina je poměrně značně populární i mezi českými lyžaři, což má příjemnou odezvu na straně italských ubytovatelů. Ti na vybraných hotelech ve spolupráci s cestovní kanceláří NEV DAMA zdarma nabízejí dětské animační programy i v českém jazyce. Když se v období jarních prázdnin ubytujete ve čtyřhvězdičkovém hotelu Residence 3 Signori nebo v Hotelu Sport, mohou se vaše děti učit lyžovat i jinak bavit s česky mluvícím lyžařským instruktorem. Není to skvělé?

Santa Caterina je i letos připravena splnit očekávání lyžařů každého věku a všech dovednostních úrovní. Lyžování v Itálii má své neopakovatelné kouzlo, jehož tajemství vlastně spočívá především v perfektně upravených sjezdovkách, většinou nádherném počasí, vysoce kvalitních službách a pověstné italské pohostinnosti. Přijeďte se o tom přesvědčit do Santa Cateriny!