O co se soutěžilo?

Soutěžilo se o multisportovní trailovou botu INOV-8 Roclite 275 z řady G-GRIP, která nabízí výborný komfort na dlouhé běhy, mírně rozšířený tvar v odrazové části a bezkonkurenční podešev s příměsí grafénu.


Svršek boty je napnut na upraveném kopytě medium, poskytuje lehce širší prostor v odrazové části a respektuje tak mnohem lépe anatomický tvar chodidel. Základním svrškovým materiálem je velmi odolný a prodyšný sendvič Cordura Airflow. Špička boty je dvojitě vyztužena, na tento okop navazuje termoplastická obsázka kolem celého obvodu boty. Šněrování je vyvedeno na popruhy, které procházejí celou nártovou částí boty, jsou fixovány až pod mezipodešev a díky tomu stabilně drží chodidla v lůžku boty. Příčná klenba má tak neomezený prostor k přirozené práci a nic ji nelimituje v odrazové části běhu. Poslední dírky šněrování jsou pak vyztuženy syntetickým páskem (EHC), který pomáhá lépe upnout nárt v botě, mírně pomáhá stabilizovat patní část a lze na něj upnout kotníkový návlek. Hybridní střih jazyka, tak jak jej známe z outdoorového segmentu pak zabraňuje vnikání nečistit dovnitř boty a rolování jazyka po nártu. Celý svršek je nenasákavý.


Mezipodešev se sklonem 8 mm nabídne skvělý komfort, ale zároveň výbornou vnímavost. Vnímavost mezipodešve je na výrazně vyšší úrovni než u předešlé generace 305. V konstrukci mezipodešve je vložen polymerový meta-plate, který má ochránit chodidla před proražením mezipodešve.

Brilantní podešev ROCLITE má nedoceněné multisportovní vlastnosti. Patní část podešve je dělená pro přirozenější rozložení došlapové energie (terradapter) a zajištění vnímavosti, v přední části pak tradiční inovejťácká předtvarovaná zóna ohybu (metaflex). Optimální plocha špuntů poskytuje solidní komfort a funkční vlastní v i případě delších přeběhů po silnici. Hlavním benefitem podešve je příměs grafénu, který povyšuje funkční vlastnosti pryže, nabízí vetší flexibilitu, vyšší odolnost a otěruvzdornost.


Využití: 60 % trail, 40 % silnice. Výborná objemová bota pro nabíhání dlouhých kilometrů v různém trailovém prostředí.

Výška mezipodešve v patě: 16 mm
Výška mezipodešve ve špičce: 8 mm
Drop: 8 mm
Výška špuntů: 6 mm
Vkládací stélka: 6 mm
Váha: 275 g (UK8)
Cena: 3 690 Kč / 145 €

Na výběr je jak dámské, tak pánské provedení.


Zde se dozvíte více o grafénu a technologii G-Grip: www.inov-8.cz/grapheneDěkujeme všem účastníkům soutěže
a gratulujeme výherci, kterým se stal pan R. Šůstek.Správné odpovědi na otázky:

Ve kterém roce byl poprvé izolován grafén z grafitu?
2004

Kolikrát pevnější je grafén oproti oceli?
200x

Tipovací otázka:
Kolik účastníků této soutěže zodpoví správně předchozí 2 otázky?
1085


Soutěž trvala od 4. 3. do 24. 3. 2019