Ester Ledecká nakonec ve Špindlu nepojede. No to je překvapení! Řekněme to na rovinu, postavit kampaň, jejímž cílem je přilákat na Světový pohár do Špindlerova Mlýna co nejvíce diváků, na Ester Ledecké, nebylo fair. Ledecká nepatří mezi nejlepší české závodnice v disciplínách, v nichž se bude v pátek a v sobotu ve Špindlu závodit. A proto byl její start od začátku nereálný. Ví to průměrný fanoušek sjezdového lyžování? To by snad bylo na anketu, můžeme se ve Sv. Petru pod sjezdovkou ptát… Osobně si myslím, že to fanoušek českého lyžování, tím spíš fanoušek Ester Ledecké, ví. A dávat na bilboardy zvoucí na svěťák do Špindlu Ester Ledeckou mu tudíž musí připadat podobně povedené jako lákat diváka na ping-pong přes Novaka Djokoviče. Tenis jako tenis, že jo.

.<> To, že se Ester Ledecké nebude na konci zimy v lyžování dařit, nemohl na podzim, kdy se kampaň tvořila, nikdo vědět. Ale že bude nejlepší česká sjezdařka v polovině v března v takové euforii, že si ve Špindlu od slalomářek klidně nechá těžce naložit jenom proto, aby mohla po prvním kole zamávat českým fanouškům, tomu se také moc věřit nechce. Tak proč ta komedie?

Protože marketing Světového poháru ve Špindlu dělá Sportinvest. Stejná agentura, která zastupuje Ester Ledeckou. Aha! Z tohoto pohledu to určitě hlavu a patu má. Sportinvestu to určitě dává smysl. Ester Ledecké? Těžko říct. Ale byznys je byznys a k lyžování, stejně jako ke každému jinému sportu provozovanému na světové úrovni, patří. Ale co my, hloupí diváci? Tak jsme se na Ester těšili! :-)

Těšme se tedy na Gábinu Capovou, na Katku Pauláthovou, na Martinu Dubovskou nebo na mladičkou Kláru Pospíšilovou. Holky si naší podporu nezaslouží o nic míň než Ester Ledecká, rády se ve Špindlu poperou o druhé kolo a když se jim zadaří, třeba se příště na bilboardech objeví některá z nich.