Mikaela Shiffrin o svém vítězství rozhodla už v prvním kole a s trochou nadsázky se dá říct, že druhá jízda dne vyřešila otázku, zda se Slováci dočkají kouzelného double. Shiffrin Vlhové chvilku po půl jedenácté nadělila 1,33 sekundy a mohli jsme se bavit maximálně o tom, jak bude vypadat bitva o druhé a třetí místo. Ve druhém kole se sice americká slalomářka musela sklonit před Rakušankou Katharinou Truppeovou, která se nejlepším časem druhého kola posunula z 16. až na čtvrté místo, ale celkové vítězství si Shiffrin zkušeně pohlídala. O 85 setin vteřiny za vítězkou skončila Švýcarka Wendy Holdener. Pokolikáté už? Sympatická Švýcarka by se díky svým výkonům a umístěním mohla ucházet o titul Královna druhých míst, ale člověk by z jejích slov skoro uvěřil, že už jí to snad ani nevadí. “Jsem šťastná za druhé místo. Když jsem stála nahoře na startu před druhým kolem, slyšela jsem, že publikum bouří, takže mi bylo jasné, že Petra zajela dobře a budu muset předvést velmi dobrou jízdu. To se mi povedlo, jsem opravdu spokojená.”

Petra Vlhová, vítězka pátečního obřího slalomu, za vítězkou tentokrát zaostala o dvě vteřiny. To je v porovnání s tím, jak těsně končily poslední závody, hodně, ale třetí místo je pořád třetí místo. Vlhová byla se svými výkony ve Špindlu samozřejmě spokojená: “V pátek jsem vyhrála, dnes jsem skončila třetí, mám jen skvělé pocity. Nebylo to vůbec jednoduché, obzvlášť první kolo slalomu bylo kvůli počasí hodně náročné. Zvládla jsem to a teď se raduju.” Radovali se i všichni, kdo Petře fandili. Zase stála na stupních vítězů a to se počítá.

Češky měly na stupně vítězů daleko, jejich výkonnost je v současnosti úplně jinde než výkonnost světové špičky. Přesto nás v sobotu potěšily. A určitě především sebe. Gabriela Capová potvrdila svoji výtečnou formu a zajela si ve Špindlu nejlepší výsledek dosavadní kariéry, když jsme ji ve výsledkové listině našli na 15. místě. „Jsem ráda, že jsem si to své maximum vylepšila, i když v závěru už mi došly síly”.

Dařilo se i Martině Dubovské, která si vyjela 23. příčku. Byly to její první svěťákové body v letošní sezoně. Třetí z Češek, Klára Pospíšilová, při svém debutu ve SP nedokončila první kolo.


Krásné fotky ve Špindlu nafotil Ondřej Novák