Ve Svatém Petru jsme stihli první lano a odměnou nám byl opravdu poctivě utažený manšestr. Díky tomu, že většina sjezdovek je položená ve stínu, přetrvával tvrdý povrch tratí až do 11 hod.


Začali jsme zlehka na modré Turistické, která je ve Špindlu nejdelší a její horní úsek je vhodný i pro méně zkušené lyžaře. S každým dalším metrem ale Turistická lehce nabírá na sklonu, takže tu lehce vykrouhnete i carvingový oblouk.


Ve Svatém Petru jezdím nejraději sjezdovku Červenou FIS, zejména její horní úsek, který je přehledný a připomíná rychlou a prostornou carvovací dráhu. V druhé polovině se sjezdovka poněkud razantněji zalomí a promění se v poctivý slalomák, stále však dostatečně přehledný.


Do 7. dubna 2019 je v provozu i Hromovka, jejíž tratě ležící převážnou část dne ve stínu netrpí na žádnou sněhovou kaši, naopak ranní sjezd si tu až vyžaduje nabroušené hrany lyží. Zatímco sjezdovka Hromovka I byla kvůli tréninku zavřená, sousední Hromovka II zela prázdnotou a pokládané oblouky v solidní rychlosti se daly užívat v maximálním radiusu.


V době naší návštěvy byla zavřená i černá sjezdovka FIS World Cup, od čtvrtka bude ale opět v provozu. Ve Svatém Petru se bude lyžovat ještě o něco déle než na Hromovce, a to do 14. dubna, vyloučený přitom není ani velikonoční provoz.


Na oběd nebo na svačinu si ve Svatém Petru můžete zajít buď do restaurace Stadion u nástupu na sedačkovou lanovku, nebo do restaurace Na Pláni u horní stanice sedačky. V obou případech se podávají obědové hotovky (zvěřinový guláš 269 Kč, caesar salát 199 Kč) a také dezerty jako je medovník (99 Kč) nebo jablečný štrúdl s vanilkovou polevou (89 Kč). Do lehátka s výhledem se pak nejlépe hodí aperol spritz ;-)


V provozu jsou obě půjčovny lyží jak na Hromovce, tak ve Svatém Petru, a to včetně obchodů se sportovní výbavou od rukavic přes helmy až po vyhřívané rukavice. Nechybí ani nezbytnosti jako opalovací krémy a špindlerovské suvenýry v podobě magnetek, nákrčníků, triček nebo přívěšku s lyžemi.


P.S. Nezapomeňte, že už nyní si můžete za 1 490 Kč předplatit Chytrou sezónku, tedy celosezónní permanentku do Špindlerova Mlýna, která vám platí až do konce letošní sezóny. Na podzim pak doplatíte 4 500 Kč a celosezónní jízdné 2019/20 bude vaše. Pokud už se vám na podzim nechce nic doplácet, můžete si již nyní pořídit Chytrou sezónku za zvýhodněných 5 490 Kč.
Špindlerův Mlýn v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h
Celodenní skipas dospělý     870 Kč
Celodenní skipas junior     690 Kč
Celodenní skipas děti     600 Kč
Celodenní děti do 6 let     zdarma
Provozní doba střediska     8:30-16:00
Webové stránky střediska     www.skiareal.cz
Parkování     zdarma na Hromovce i Medvědíně

*ceny skipasů vedlejší sezony, které zakoupíte na místě na pokladně, výhodnější ceny získáte s Gopassem


Partneři SNOW tour:


Ve Špindlerově Mlýně jsme reportovali na lyžích FISCHER, v oblečení HELLY HANSEN, v helmách a brýlích SMITH. Na sjezdovkách jsme používali hůlky KOMPERDELL, techniku LAMAX, hodinky GARMIN a hřály nás u toho vyhřívané ponožky LENZ a rovněž vyhřívané rukavice ZANIER.