Bike tour 2019 - Peklák from SNOW.cz on Vimeo.


Na Pekláku začínáme sjezdovými kárami, do kterých si u nástupu na vlek stačí sednout a milá obsluha už vás sama ochotně zahákne na oko kotvy a frčíte na kopec. Dolů si můžete vybrat mezi tratí Slalomkou nebo Super-G s o něco delšími zatáčkami.
Kára má velké „sedadlo“, takže není problém svézt dolů v zatáčkách i malého prcka. Díky pravé brzdě na pravé zadní kolo a levé brzdě na levé zadní kolo můžete s kárami v zatáčkách slušně driftovat a pojmout tak tuhle aktivitu i poměrně adrenalinově.
My se ale samozřejmě nejvíc těšili na bikové drandění po trailech a na zahřátí jsme začali nejjednodušším modrým trailem Mechovka, který je takřka vyhlazený, pozvolný, naprosto bez kamenů či kořenů, zkrátka hravá pěšinka okořeněná širokou dřevěnou lávkou. Díky nízké náročnosti si ho může vyzkoušet kdokoli, a to klidně i na pevném kole.
Druhý modrý trail s názvem Rodeo vás protáhne v rychlých, ale stále vyhlazených zatáčkách a opět ho zvládnou i méně zkušení bikeři. V jeho druhé polovině sice se přidá nějaká ta nerovnost v podobě menších kořínků, nikde se tu ale nejede v nějakém prudkém sklonu.
Na červených trailech Malina a Korida už se na technice přitvrdí a najdou se tu prudší i pěkné kořenovité pasáže. Větší část červených trailů se ale odehrává spíš na hladším podkladu, který je tu absolutně bez rolet.
Na červených tratích natrefíte i na nějakou tu dřevěnou překážku, která je určená spíše pro zkušenější, kdo si však netroufá, vždy může objíždět. Ostřílení bikeři tu však budou z rozmanitosti překážek v sedmém nebi a vyřádit se mohou na wallridech nebo i skocích přes cestu.
Černé tratě Rock´n´Roll a Rolling Stones doporučuji jen zdatným bikerům, kteří mají v ruce těžší sjezdy s prudkými kamenitými pasážemi. Díky množství technických úseků a skoků všech druhů tu černými lajnami nepohrdne ani ten nejnáročnější sjezdař.
Na Pekláku nás hodně bavila rozmanitost tratí, protože tu není „prázdného“ místa, pořád se na trati něco děje a ze sedmi tratí si vybere opravdu každý. Navzdory menší velikosti kopce tu Peklák bikersky nijak nestrádá a my ho řadíme v žebříčku českých bikeparků mezi nejvýše postavené. Navíc který biker by si nechtěl pořídit fotku z proslulého pekláckého mlýna. :-)
Přímo vedle nástupu na vlek můžete v případě potřeby využít malou dílničku s nářadím zdarma, nebo si za poplatek zapůjčit horské či sjezdové kolo.
Občerstvit se můžete v bufetu pod vlekem, kde si můžete vybrat z utopence (35 Kč), smažáku v bulce (89 Kč), pizzy, my si tu vždy pochutnáme na poctivých párcích v rohlíku a bezinkové limonádě.
K celodenní permanentce na Pekláku dostanete navíc vstup do nedalekého městského bazénu zdarma, kde můžete kromě plavání i relaxovat ve vířivce nebo dovádět na tobogánu. Bazén i tobogán je krytý, takže to berte i jako tip, kam zavítat při deštivém počasí.

Peklák v kostce:

Vzdálenost z Prahy     2 h 15min
1 jízda na vleku     30 Kč
Celodenní jízdné     390 Kč
Zapůjčení kola (fr/dh) na 1 den     700-900 Kč + kauce 1 000 Kč
Horské káry 1 jízda     60 Kč (5 jízd = 250 Kč, 11 jízd = 500 Kč)
Provozní doba červenec - srpen     čtvrtek-neděle od 10:00 do 18:00
Provozní doba září -13 říjen     sobota-neděle od 10:00 do 17:00
Webové stránky     https://www.peklak.cz/bike-park/


Na Pekláku jsme sedlali kola Ghost FR AMR 8.7 a Ghost Hybride SL AMR X S 7.7, byli jsme oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chráničemi a helmami Poc a batůžkami Evoc. Videomateriál jsme pořídili technikou Lamax a Samsung.