1. Na zámek za Popelkou

Víte, kde se nachází zámek z české pohádky Tři oříšky pro Popelku? Je to jen kousek za hranicemi v Německu. Dnes už přestavěný barokní zámek Moritzburg leží asi 14 kilometrů od Drážďan. Obklopuje ho park a rybník a nabízí nádhernou podívanou v interiérech i ve svém okolí.

2. Přeneste se do pohádky

Zámek Neuschweistein se v poslední době stal velkým hitem turistů, což dokazuje mimo jiné i fakt, že se objevuje na spoustě fotografiích na Instagramu. Říká se, že se jím inspiroval Walt Disney pro zámek Šípkové Růženky. Z architektonického hlediska spojuje snad všechny stavební slohy dohromady, ale i tak tvoří opravdu neskutečnou podívanou. Možná trochu připomíná středověkou stavbu, ale byl postavený až v 19. století.

3. Romantická cesta plná poznání

Vydejte se na turistickou trasu dlouhou necelých 413 kilometrů, která se nazývá Romantická cesta. Kus snadno projdete i pěšky. Ideální je ale vyrazit na kole. Jestli si přesto nevěříte, popovezte se autobusovou linkou, která zde jezdí od dubna do října. Na trase na vás čekají kempy, anebo můžete přespat penzionech po cestě. Naplánujte si trasu podle sebe a poznejte historii, ale i přírodní krásy Německa. Jednou z nutných zastávek je i výše zmíněný zámek Neuschweistein, na který po cestě narazíte.

Tip! Zaujalo vás některé ze zmíněných míst natolik, že už plánujete dovolenou? Nezapomeňte si předtím vyřídit online cestovní pojištění, které sjednáte rychle i v den odjezdu.

4. Do Černého lesa nejen za výhledy

Nenechte si ujít dechberoucí panoramata v Národním parku Schwarzwald. Jedná se o jedno z nejstarších přírodních chráněných území v Německu. Zároveň patří mezi šestnáct národních parků v sousedním státě. Vyrazte na túry do přírody nebo se projeďte stezkami na kole a prozkoumejte jedinečnou přírodní a kulturní krajinu. Užijte si aktivní dovolenou, na kterou nezapomenete.

5. Za odpočinkem a poznáním k jezeru

Jestli jste spíše pro odpočinkovou dovolenou, vydejte se k Bodamskému jezeru, kde můžete strávit dny koupáním, ale i poznáváním místní přírody. Jezero je obklopené Alpami, takže se můžete vydat i na dobrodružnější túry do hor.