Marcel Hirscher ve Světovém poháru debutoval ve věku 18 let v Lenzerheide, kde skončil v obřím slalomu na 24. místě a své první vítězství získal v roce 2009 ve francouzském Val d'Isere. Od té doby stál na nejvyšším stupínku ještě 67 krát. O jeho kariéře hovoří zajímavá čísla, která jsme seřadili od nejnižšího po nejvyšší.

3,28 sekundy

Nejvyšší náskok jeho kariéry na druhého v pořadí. Rok 2015, obří slalom, Garmisch Partenkirchen.

8 velkých křišťálových globů

V počtu celkových vítězství je nejlepší. Navíc je vyhrál všechny v řadě. Do té doby se to povedlo pouze Gustavovi Thönimu, Ingemaru Stenmarkovi a Philu Mahreovi. Všem ale pouze třikrát za sebou.

13 vítězství v sezoně

Vyhrát 13 krát v jedné sezoně se mu podařilo v roce 2017/2018. Stejný počet vítězství má jen Hermann Maier a Ingemar Stenmark.

14 olympijských a světových medailí

Na olympiádách posbíral dvě zlaté a jednu stříbrnou, na mistrovstvích světa 7 zlatých a 4 stříbrné. Je jediným na světě, komu se na třech mistrovstvích světa podařilo získat vždy tři medaile. Zároveň je nejúspěšnějším závodníkem v historii mistrovství světa.

20 křišťálových globů

Za celková vítězství v jednotlivých disciplínách. Stejného počtu dosáhla pouze Lindsey Vonn, na druhém místě je Ingemar Stenmark s 19 trofejemi.

23 výpadků

Pouze 23krát za svoji kariéru vypadl ze závodu. Pouze 4krát se nekvalifikoval do druhého kola, naposledy ve slalomu ve Val d´Isere v roce 2013.

40 interview týdně

Poptávka po Hirscherovi je vysoká. Každý týden přichází 40 žádostí o rozhovor.

57 bodů

Průměrně posbíral Hirscher 57 bodů v SP v každém z 228 závodů, které ve své kariéře jel.

67 vítězství

67krát se od svého debutu v březnu 2007 postavil na nejvyšší stupínek pro vítěze. Stenmark to dokázal 86krát a jeho rekord tak zůstává zatím nepřekročený.

77 závodů bez výpadku

77 po sobě jdoucích závodů Hirscher nevypadl. Poslední byl slalom 14. 2. 2016 v japonském Yuzawa Naeba.

77 setin sekundy

To je jeho průměrný náskok na druhého při všech jeho vítězstvích.

140 stupňů vítězů

Právě tolikrát stanul za svoji kariéru na stupních pro tři nejlepší. Při 228 odjetých závodech neuvěřitelný výsledek.

250 párů lyží

Tolik párů připravuje Atomic každý rok pro Marcela Hirschera. Pokud Hirscher potřebuje nové lyže, Atomic podle smlouvy garantuje dodání do 24 hodin.