Tisková zpráva Svazu lyžařů ČR, úseku travního lyžování


Návrat na stupně vítězů po osmi letech == Skvělý návrat mezi travní lyžaře zažívá Petra Mlejnková. Dvojnásobná juniorská mistryně světa a bronzová medailistka ze světového šampionátu 2005 se na zelené svahy vrátila po osmileté závodní pauze. Už na začátku sezony na domácím Světovém poháru v Předklášteří ukázala svoje kvality a dvakrát se probojovala do top 10.

V Schilpariu ale dokázala svoje výkony ještě vylepšit. “Už když jsem v superkombinaci dojela čtvrtá, byla jsem překvapená. I kdyby to čtvrté místo bylo moje nejlepší umístění v rámci finále, odjížděla bych spokojená,” připomněla brněnská rodačka svůj čtvrteční výsledek.

“Ale jsem ráda, že to dnes klaplo na bednu. Po prvním kole jsem na medaile ztrácela, ale to druhé mi neuvěřitelně sedlo a vyšlo to. Je to super pocit stát zase po letech na stupních vítězů,” radovala se Mlejnková, která do své sbírky přidala osmnácté umístění na podiu ve Světovém poháru. Dařilo se i dalším českým ženám. Alena Veselá se zařadila o pouhých 5 setin za Mlejnkovou a Adéla Kettnerová doplnila českou trojici na pátém místě.

Barták stejně jako na mistrovství světa druhý

Martin Barták figuroval na druhé příčce již po prvním kole a solidní jízdou v druhé části se na podiu udržel. Stejně jako na nedávném světovém šampionátu překonal českého borce pouze Švýcar Stefan Portmann. “Dneska to bylo hodně náročné. Posledních osm bran druhého kola pro mě bylo snad nejdelších v životě. Těším se až zítra bude po všem,” přiznal v cíli vedoucí muž Světového poháru. Třináctinásobný juniorský mistr světa za sebou nechal i domácího Edoarda Fraua a pojistil si tak zisk velkého křišťálového glóbu.

Potřetí za sebou se do elitní desítky probojoval také juniorský mistr světa v superkombinaci Filip Machů. Těsně za top 10 se umístil jedenáctý Martin Soltík. Čtrnácté místo bral Václav Mačát a šestnáctou příčku Adam Hromádko.

Finále Světového poháru zakončí v neděli 15. září super-G.