Fascinující ledovec

Kdo letos navštíví stubaiský ledovec, může se těšit na gigantickou novinku. V mezistanici Eisgrat na vás totiž udělá dojem šest metrů vysoký Mamut, který představuje zážitkové dětské hřiště. Jeho nohy uvnitř zahrnují různé prolézačky či lezeckou stěnu a nechybí ani klouzačka místo chobotu.

Do nejvyššího bodu střediska na Schaufelspitze se pak dá dostat pěšky nebo lanovkou, která vás vysadí jen pár metrů od vyhlídkové plošiny Top of Tyrol ve výšce 3 210 m. Vidět odsud můžete až 109 třítisícovek a při hezkém počasí i italské Dolomity. Tato plošina byla dokonce časopisem GEO zařazena do deseti nejspektakulár­nějších vyhlídkových plošin světa.

Z vrcholu hory do lesů na Schlicku

Středisko Schlick v městečku Fulpmes nabídne síť 65 km turistických tras skrz pohoří Kalkkögel přezdívané také jako Dolomiti severního Tyrolska. Nedaleko výstupu stanice lanovky se nachází vyhlídková platforma „StubaiBlick“, která nabídne výhled do celého stubaiského údolí. Na své si na Slicku přijdou jak rodiny s dětmi, které se tu mohou procházet po naučně zábavních stezkách, nebo i milovníci lezení, ať začátečníci nebo pokročilí.
Dětem se bude líbit na stezce „Schiebenweg“, kde mají za úkol kutálet dřevěné kolo přes různé překážky nebo na stezce Baumhausweg, která je tvořená dřevěnými domečky a prolézačkami ve stromech.

Dlouhou lanovkou na Elfer

Uprostřed údolí se tyčí dominantní hora Elfer, na kterou vás vyveze kabinková lanovka z městečka Neustift im Stubaital. Nejen díky pohledu na impozantní skalnatý masív, ale i díky výhledu z Elferu do údolí je hora právoplatně označovaná za „balkon stubaiského údolí“. Kdo se o tom chce na vlastní kůži přesvědčit, může využít štědré provozní doby lanovky na Elfer od května až do začátku listopadu. Od července je navíc stanovených několik termínů (úterky), kdy je lanovka provozu i dlouho do noci, takže si z vrcholu můžete vychutnat západ slunce.

Na vrcholu Elferu můžete navštívit i sluneční hodiny, které jsou největšími slunečními průchozími hodinami v Alpách. Kromě nesčetných turistických možností se tu nabízí i bikerské vyžití v podobě singltrailů, na které cyklisty vyveze lanovka. Ochuzení nejsou ani lezci, kteří mohou vylézt na strmý jehlan elferského masívu.

Komfortní a bezbariérová lanovka Serles v Mieders

Díky bezbariérovému přístupu lanovky Serles se na vrchol Koppeneck může vyvézt prakticky každý. Právě Koppeneck se svým parkem Serles představuje „hotspot“ okolí. Park je rájem pro děti, neboť se jedná o naučně zábavní vodní svět, kde děti mohou zastavovat vodu přehradami nebo napouštět různé nádoby vodou. Přímo vedle parku můžete spatřit tyrkysově modré jezero Serles, které lze obejít po bezbariérové cestě. Okolí se pak můžete vydat zkoumat i ve vláčku Serleszug, který vás zaveze až ke klášteru Maria Waldrast a na další místa.

Přírodní podívaná WildeWasserWeg

Stezka WildeWasserWeg patří k „highlightům“ dovolené v údolí Stubai. WildeWasserWeg je unikátní alpská cesta podél potoka Ruetz, který pramení ze stubaiského ledovce a vytvořil tak stubaiské údolí. Stezka začíná v údolí u kataraktu Ruetz, neboli nízkého stupňovitého vodopádu, pokračuje podél potoku Ruetz a následně vás kolem vodopádu Grawa protáhne až k samotnému ledovci. Cesta má tři etapy, takže si ji můžete rozdělit, ale zvládnete ji projít i za 1 den, přičemž se zpátky z ledovce můžete dostat přes Pelijoch na stubaiskou lanovku, která vás doveze zpět dolů do údolí.