SNOW 117 vychází 3. října 2019
132 stranPředplatitelé dostanou časopis do poštovních schránek dle doručovacích podmínek České pošty do tří pracovních dnů po datu vydání. V elektronické podobě se ale mohou do čtení pustit ihned!


Časopis v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivá vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Přečtěte si časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 117 najdete dva skipasy zdarma:


Více na www.skipas-zdarma.cz


Další slevové kupóny, které najdete ve SNOW 117:

Pár tipů z obsahu:


Neporazitelný Marcel Hirscher dává po letech šanci dalším

Rok 2019 se do historie sjezdového lyžování určitě zapíše významným způsobem. Právě v tomto roce se rozhodly pověsit své závodní lyže na hřebík osobnosti, na které bude nejen lyžařský svět dlouho vzpomínat. Legendy. Jednou z nich je i Marcel Hirscher. Vlastně ne, Hirschera prostě není možné nazývat „jedním z nich“. Marcel Hirscher je absolutně výjimečný lyžař, což určitě nedokazují pouze tituly a medaile, které za svoji relativně nedlouhou kariéru získal. Jak píší ve dnech, kdy 30letý Rakušan oznámil své rozhodnutí, mnohá lyžařská i nelyžařská média, Hirscher zanechal ve světovém lyžování nesmazatelnou stopu. Pokud jste jeho jízdu, myšleno doslovně i v přeneseném významu, také měli možnost sledovat, můžete být šťastni, že jste u toho byli
Wendy Holdener: Porazit Mikaelu nebo Petru je ohromně těžké

Na konci léta s námi ztratila slovo jedna z nejlepších slalomářek současnosti, Švýcarka Wendy Holdenerová. Zastihli jsme ji těsně před odletem na tréninkový camp do Argentiny, a tak nebyl čas na dlouhé vysedávání u kávičky. Jakkoliv by se to možná s ohledem na Holdenerové hlavního sponzora, firmu Emmi

  • výrobce mléčných a kávových

produktů – hodilo. I tak to bylo povídání navýsost příjemné.
Designové lyže

V době, kdy designér Radek Hegmon závodil na lyžích, se jezdilo bez chráničů a branky byly z lískových tyčí. V cíli zapisoval časoměřič výsledky na tabuli fixou a s cigaretou v puse. Světové značky lyží si mohli dovolit jen vyvolení. Dnes je Radek Hegmon majitelem firmy Egoé a kromě designového zahradního nábytku a campingových vestaveb se pustil do navrhování a výroby lyží. Pod značkou Egoé move nabízí výtvarně čisté, barevně střídmé a materiálově špičkové produkty.
Lyžování je moje manželka

Koncem května 2019 došlo k významné změně ve vedení Svazu lyžařů České republiky. Po dlouhých třinácti letech funkci opustil Lukáš Sobotka a nahradil ho další Lukáš – Heřmanský. Časopis SNOW měl tu čest připravit s bývalým reprezentantem v severské kombinaci první obsáhlejší rozhovor.
Ideální podmínky takřka vždy a všude

Sezóna 2019/20 vypukne již tradičně v říjnu na ledovci v Söldenu v termínu 26.–27. října Světovým pohárem v obřím slalomu žen a mužů. Členové českého národního týmu se na ni letos připravovali hlavně v Evropě, část z nich ale již počtvrté na jižní polokouli v Chile. Dva z našich reprezentantů, jedna žena a jeden muž, se představí právě už v Söldenu.
Pozoruhodné osudy: Jean Vuarnet

Olympijská zlatá byla v jeho případě pouhým začátkem dění velkých věcí. Sjezdařský vítěz ZOH 1960 prošel úspěšnou a bouřlivou životní cestou slavného sportovce, analytika lyžařské techniky, realitního developera i tvůrce věhlasné sportovní značky.
Z lyží za mříže

Existuje tedy vůbec vodítko, jak se na lyžích chovat v souladu s právním řádem? Jaká jsou pravidla pohybu na lyžích, co si mohu dovolit, a co naopak dělat nesmím?
Buď připraven!

Po dlouhém a horkém létě se již jistě každý čtenář těší na sníh a první obloučky na lyžích. Ti, kdo nejsou závodníky a nejezdili i v létě někam na ledovec nebo do Jižní Ameriky, by se měli na lyže aspoň trochu připravit. Kromě mazání a broušení lyží nebo nákupu nového vybavení je potřeba „nabrousit“ i tělo, aby ty první dny nebyly utrpením a nevyústily třeba ve svalovou horečku. A taky abychom snížili riziko zranění.
Pořád na vlně vlny?

Jak moc si konkurují transportní funkční materiály a přírodní vlna merino?
Nedávno jsem se bavil se zástupcem jedné ze silných a progresivních značek funkčního oblečení a zaujala mne úvaha, že za největšího konkurenta nepovažují nějakou konkrétní značku, ale oblečení z merina.
Ski & Sail: Do prašanu z jachty

Tmavě modré fjordy, čerstvě zasněžené hory, lyže a jachta, která člověka dopraví pokaždé pod nový kopec… Vydejme se na skialpovou dovolenou snů.
Andermatt Sedrun: Nové srdce Švýcarska

Největší lyžařský developerský projekt Švýcarska posledních 10 let rozšířil, modernizoval a přes nové území propojil areály nad Andermattem a Sedrunem, čímž stvořil houpačku s více než 100 km sjezdovek. Novotou vonící areál láká nejen na nově zpřístupněné terény, ale i supersportovní horu Gemsstock, ojedinělé sněhové poměry a samozřejmě švýcarské kulisy, v nichž nechybí červený vláček, klikatící se mezi sjezdovkami.
Olympijská Cortina d’Ampezzo: Panoramatická závislost

Cortina d’Ampezzo, čerstvě nominovaná spolupořadatelka zimní olympiády 2026, začne leštit svou trochu zaprášenou slávu. A lyžaři si ji tak mohou možná „naposledy“ užít s příchutí skanzenu.
Quo vadis, obore?

Americkými horami to loni zahýbalo. Jeden z prvních signálů, že se něco děje, přišel už uprostřed listopadu; brzký přírodní sníh napadlý na technicky vysněžený základ umožnil coloradskému středisku Eldora, aby otevřelo provoz za výtečných podmínek. K nečekanému šoku natěšených skalních lyžařů areál zaplavily dřív nevídané hordy lidí; parkoviště nepřijímala, na svazích se nedalo hnout.
Trefy & minely

Marketingové zásahy i občasné přešlapy od horských středisek tuzemských i zahraničních.
Poslední jednosedačkové lanovky

Jednosedačkové lanovky patřily v dřívějších dobách mezi nejrozšířenější druhy lanovek. Dnes jich však na celém světě zbylo již jen posledních pár desítek, čímž se tak staly vymírající raritou.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 117!


Objednejte si předplatné časopisu a získáte SNOWbony pro nákup v e-shopu!