Karbonová vlákna především obalují dřevěné jádro, čím zvyšují jeho odolnost a celkovou výkonnost lyží při zachování hmotnosti. Karbon na povrchu lyží potom zvyšuje jejich vizuální atraktivitu a dává na první pohled jasně najevo, s jakým vybavením máte tu čest. Lyže Elan Black Edition posouvají vybrané modely o úroveň výš jak sportovní výkonností, tak celkovým vzhledem. Máte rádi výjimečnost? Pak je speciální kolekce Elan Black Edition pro vás.

W Studio pro Black Edition

Letos byla série Black Edition rozšířena o tři špičkové modely. Jedním z nich jsou k velké radosti všech eleganci a styl milujících lyžařek špičkové dámské lyže Insomnia. Elan W Studio, uznávaný a oceňovaný tým zkušených lyžařek a designerek sportovního vybavení, si za 15 let svojí existence vývojem podařených a výtečně prodávaných lyží pro ženy vybudoval nezpochybnitelnou reputaci. Obzvlášť ceněnou skutečností je i fakt, že W Studio neprodukuje pouze lyže pro začínající rekreační lyžařky, ale dámské modely úspěšně navrhuje také v segmentech high performance, freeride a backcountry vybavení.

Elan Black Edition

„W Studio bez přestání hledá technologie, díky nimž je lyžování pro ženy lehčí a příjemnější. Všechny naše inovace směřují k jedinému cíly – dostat z lyží co nejvíce zábavy a užít si lyžování na maximum, nehledě na to, kde lyžujeme. Do prašanu jsme vyvinuli dámské freeridové lyže Ripstick, na opačné straně výkonnostního spektra přinášíme ženám přizpůsobené allroundové lyže Element. Skutečnou hvězdou kolekce a zároveň nejprodávanějšími dámskými lyžemi jsou ale sportovní univerzálky Insomnia,“ říká Melanja Šober, product manager odpovědný za aktuální kolekci sjezdových lyží Elan. Nejen pro ni byl příspěvek W Studia do speciální kolekce Black Edition velkou výzvou.

Elan

Insomnia v černém – výkon a elegance

Nové dámské univerzálky Insomnia Black Edition jsou designovány pro různé typy oblouků. Bez námahy zanechávají stopy v manšestru, kde dávají stabilitu a jistotu jak sportovním lyžařkám, tak i těm rekreačním. Technologie Amphibio Truline usnadňuje jízdu po hranách a optimalizuje přenos energie v každém oblouku. Carvingové oblouky jsou díky tomu přirozené, přesné a elegantní.

Elan Insomnia Black Edition

Technologická nadstavba, kterou Elan dopřál pouze modelům Black Edition, spočívá ve vyztužení dřevěného jádra karbonovými vlákny, což lyžím dává ještě větší stabilitu při zachování hmotnosti. Karbon využitý na svrchním plášti pak těmto výjimečným lyžím zaručuje i na pohled punc exkluzivity, což je v případě dámského modelu Insomnia Black Edition umocněno zakomponováním třpytivých krystalů z produkce Swarovski®.


Technická specifikace

krojení 121/73/104 mm
rádius 11.3, 12.2, 13.3. 14,5 15.7 m
vyráběné délky 146, 152, 158, 164, 170 cm
profil AMPHIBIO
technologie Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, zdobeno krystaly Swarovski®
vázání/deska ELX 11/ Power Shift