Zatímco Katharina Liensberger bojovala s rakouským svazem o povolení jezdit na „kästlích“ a hledala vhodné boty, kterými značka nedisponuje, oznámila firma Kästle, že v letošní sezoně ji bude premiérově reprezentovat Holanďanka s českými kořeny Adriana Jelinková, která momentálně žije a trénuje v Rakousku. Další akvizicí je pak neslyšící Tereza Kmochová, několikanásobná šampionka z deaflympiád, ale také členka ženského reprezentačního B družstva ČR. A tím bohužel zatím seznam závodníků na značce Kästle končí.

Zpět na Rossignol

V sobotu 12. 10. proběhla schůzka Kathariny Liensberger se šéfem rakouského svazu Peterem Schröcksnadelem, který trvá na jejím návratu k Rossignolu. Důvodem je zejména to, že Katharina nemá stále partnera, která by ji vybavil botami a použití stávajících bot Rossignol, případně Lange, si její bývalý sponzor nepřeje. Zároveň však rakouské závodnici stále drží otevřené dveře, do kterých bude Katharina velmi pravděpodobně nucena vstoupit. V opačném případě ji hrozí stopka nejen na trénink s rakouským týmem, ale i na starty v SP.

Štastný konec?

Jak se to vezme. Katharina má na čem jezdit, byť celé léto trénovala na lyžích, které byly podle testů prokazatelně rychlejší. Na celé kauze je navíc komická ještě jedna věc. Podle posledních vyjádření Petera Schröcksnadela se ukazuje, že problém nakonec nebyly samotné lyže. Zdá se, že značka Kästle (možná díky svému kontraktu na běžecké lyže) se nakonec ocitla v seznamu oficiálního vybavení Austria Skipool a výběr Kathariny Liensberger byl tak oprávněný. Na otázku proč byla značka Kästle zahrnuta do výběru partnerů bez existující smlouvy o botách, však nikdo není schopen odpovědět. Schröcksnadel k celé kauze pouze dodal: „Nyní budou Kästle alespoň vědět, že musí soustředit své úsilí na boty. Předpokládám, že příští rok je už budou mít.“