Lyžařské středisko Ratschings-Jaufen se rozkládá v postranním údolí na severních svazích, které však nejsou tak stinné, jak by se dalo čekat, nýbrž díky svému mírnému až středně strmému sklonu příjemně osluněné po většinu zimní sezóny. Kromě supermoderních lanovek Ratschings-Jaufen překvapí i nejpečlivější úpravou sjezdovek, jakou si lze představit, za což byl opakovaně oceněn v mezinárodních soutěžích. Výhodou tohoto skiareálu jsou i pohodlná garážová stání, možnost uskladnění lyží a samozřejmostí je půjčovna zimního vybavení a sportovní obchod, ve kterém si mohou lyžaři dokoupit vše potřebné.


Copyright: Ratschings Tourismus/Manuel Kottersteger

Chaty i restaurace v údolí v okolí obce Ratschings nabízí jednu místní specialitu za druhou - mezi nimi například jablečný štúdl, meruňkové knedlíky, císařský trhanec Kaiserschmarrn, plněné taštičky Schlutzkrapfen, sýrové halušky Kasnocken a další dobroty, po kterých se sliny jen sbíhají.

Jižní Tyrolsko myslí skutečně na každého. Nabízí proto celou řadu atrakcí nejen pro dospělé, ale hlavně pro děti. A je tak ideálním místem pro rodinnou dovolenou. V Ratschings je například široká nabídka pro dětské lyžaře. Pro děti, které stojí na lyžích poprvé, jsou připraveni profesionální instruktoři a lyžařské školy, kde je trpělivý a přátelský přístup samozřejmostí. Nechybí zde ani speciální lyžařské trasy určené naprostým začátečníkům, sáňkařské dráhy a rodinné projížďky v kočáře s koňským spřežením, která jede skrze alpské údolí s nádhernými scenériemi. Zkušenější lyžaři zase ocení místní funpark plný překážek a skokánků.


Copyright: Ratschings Tourismus/Manuel Kottersteger

Více informací o lyžařském středisku Ratschings


Copyright: Ratschings Tourismus/Manuel Kottersteger