Obřačky WRC pro dlouhý oblouk ve vysokých rychlostech, slalomky SRC na řezané oblouky krátkých poloměrů, to jsou lyže, ze kterých doslova tryská energie. Puristický design, kontrast černé a oranžové, to všechno evokuje závodní scénu, prostředí vrcholového lyžování. O tom, proč jsou carvery Firebird na pistě tak výjimečné, ale ve skutečnosti vypovídá až náhled do jejich stavby. Přijměte pozvánku na krátkou exkurzi do zákulisí týmu oblečeného v dráždivých černo-oranžových barvách.

Použití karbonu je patrné na vnějším designu

Použití karbonu je patrné na vnějším designu

Karbon tam, kam patří

Blizzard staví sportovní lyže zásadně na celodřevěném sendvičovém jádru v kombinaci se sidewalls – bitelnými, vertikálně orientovanými bočnicemi. Jádro těch nejvýkonnějších modelů Firebird je kromě dvou titanalových vrstev navíc obohaceno o dvě vertikálně uložené karbonové výztuhy, což lyžím ve výsledku dává mimořádné vlastnosti. Přenos sil je díky technologii Carbon Spine mnohem přesnější, lyže jsou živé v přehranění a na výjezdu z oblouku dynamické. Stabilitu ve vysokých rychlostech podmíněnou torzní tuhostí podporuje další karbonová vrstva Carbon Armor umístěná ve středu lyže pod vázáním. Ne náhodou připomíná viditelná struktura dvousměrně kladených karbonových vláken monoposty závodních silničních speciálů. Carvery Firebird mají závodění ve svém DNA.


Blizzard Firebird HRC, R 17 m při 182 cm, 126–76–107


Nové Blizzard Firebird HRC: Potěšení z dokonalosti

Vedle legendárních, super výkonných obřaček WRC a extrémně hbitých slalomek SRC se letos ve stáji Firebird nově objevuje model aspirující na titul Krále všestrannosti. Bez kompromisů ve výkonnosti, s těmi nejvyššími ambicemi v otázce plnění požadavků lyžařských expertů a s cílem stát se nejoblíbenější lyží mezi sportovními carvery třídy Firebird se do centra pozornosti nejen všech fanoušků značky Blizzard posouvá nový model Firebird HRC. Carvingová mašina s lehce rozšířeným středem a multi-rádiusem spojujícím zavedené kategorie GS a SL. Lyže, která veze ty nejvyspělejší technologie včetně Carbon Spine, Carbon Armor i nové desky FDT, osazená výkonným vázáním Marker XCell 12, bude v lyžařských testech útočit na nejvyšší mety a dost možná se stane miláčkem lyžařského publika napříč všemi značkami. DNA Blizzard Firebird ale nikdy nezapře.

Nová deska FDT

Je nepsaným zákonem, že top sportovní carvery nemohou na tvrdé pistě fungovat odpovídajícím způsobem bez kvalitní desky pod vázáním. Osvědčená spolupráce Blizzardu s Markerem, jedničkou v produkci závodních desek a vázání, už posunula nejedny obřačky Blizzard do sféry nekompromisních carvingových strojů. Ať už se jedná o desky s olejovým tlumičem nebo bez, v tomto segmentu nemají sety Blizzard/Marker konkurenci. A jinak tomu nebude ani v případě, kdy je deska svými vlastnostmi více uzpůsobena celodennímu lyžování, lyžování bez extrémních nároků na sílu. Nová deska FDT je měkčí a lehčí než osvědčená závodní piston plate, stále však dává lyžím potřebnou stabilitu, umožňuje přesný přenos sil na hrany a v neposlední řadě zajišťuje perfektně plynulý průhyb. S deskou FDT můžete ubrat na síle, přidáno ale dostanete na kvalitě.


Průřez stavbou lyže demonstruje použití karbonu jak ve vertikální ose, tak v horizontální