Queen Maud Land

Vjedné expedici hvězdná jména jako Alex Hannold, Jimmy Chin, Cedar Wright a další. Skupina elitních horolezců se vydává na území královny Maud na Antarktidě a prozkoumávají místní skalní vrcholy tak, jak lezou nejraději. Po dobu expedice vznikne řada hodnotných výstupů, krásných fotek a veselých momentů. Takže jestli chcete vidět současného nejlepšího lezce free solo jezdit na lyžích, nenechte si tenhle film utéct.

Onekotan

Na zemi je řada míst, kde si připadáte jako na konci světa. Ostrov Onekotan je jedním z nich. Ostrov uprostřed Ochotského moře, kde panují podmínky naprosto nevhodné pro trvalejší pobyt. Lyžař Mathiass si touží sjet sopku, která ostrovu dominuje. Není to snadný cíl, a přeci to není to nejobtížnější, co ho čeká.

Ice and Palms

Z jihu Německa ke Středozemnímu moři na kolech. Může to znít jako pohodový letní roadtrip. Jenže Jochen a Max nevyráží v létě, ale z jara, kdy jsou ještě průsmyky zapadané sněhem, a místo deky na opalování s sebou berou lyže. Protože alpské silnice jsou lemované nádhernými čtyřtisícovými vrcholy a byla by škoda na nich nenakreslit žádnou lajnu.

Surfer Dan

Dan je kanadské hovorové označení pro blázna. Tenhle Dan se jmenuje Ben a v období, když udeří největší mráz, kdy se i ti nejotrlejší schovávají ke krbu, obléká Dan neopren a vyráží mezi kry surfovat na vlnách kanadských jezer. Tedy pardon – Ben.

Střípky ze života horolezce

Medailonek fenomenálního českého horolezce Míry Šmída. Míra byl zakladatel horolezeckého festivalu v Teplicích nad Metují, pískař, horolezec v evropských horách i světových velehorách, renesanční fotograf, filmař, spisovatel, organizátor. Jenže tenhle vizonář zemřel za dosud nevyjasněných okolností během sólového výstupu cesty Lost Arrow.

Můj svět

Venca je dobrodruh, extrémní sportovec a tak trochu pankáč. Od dráhy profesionálního triatlonisty se dostal k vytrvalostním závodům v arktických podmínkách a jeho výpravy jsou čím dál tím delší, mrazivější a chtělo by se říct nesmyslnější. Co si o tom myslí on sám a z čeho se skládá Vencův svět?

www.snowfilmfest.cz